Discover EU

Discover EU

explore more

 

  • Co je DiscoverEU?

Díky této iniciativě EU můžete cestovat po Evropě. Cestovat budete hlavně po železnici (existují však výjimky, které umožňují také účast osob žijících na ostrovech nebo v odlehlých oblastech), díky čemuž budete mít možnost obdivovat neustále se proměňující krásu měst a nádherné, a přitom tak různorodé typy krajiny, které náš světadíl nabízí. Potkáte další cestovatele, kteří poznávají Evropu podobně jako vy, získáte větší nezávislost, sebedůvěru a také pocit sounáležitosti se svým kontinentem. Každý rok se konají dvě kola soutěže, do kterých se mohou mladí lidé přihlásit, a pořadatelé vyberou ty z nich, kteří získají jízdenku.

  • Kdy proběhne další kolo?

V roce 2018 získalo jízdenku téměř 30 000 mladých lidí. Příští kolo proběhne od 2. května 2019 (12.00 SELČ) do 16. května 2019 (12.00 SELČ). V první den soutěže se na této stránce objeví tlačítko „Přihlásit se“.

Soutěže se mohou zúčastnit mladí lidé, kteří se narodili v době od 2. července 2000 (včetně) do 1. července 2001 (včetně), v době vyhlášení výsledků soutěže mají státní příslušnost jednoho z členských států Evropské unie a do online přihlášky vyplní platné číslo občanského průkazu nebo cestovního pasu. Dále musí odpovědět na otázky kvízu a také na doplňující otázku. Pokud vyhrajete, budete moci cestovat po dobu nejméně jednoho dne až 30 dnů od 1. srpna 2019 do 31. ledna 2020. Využijte této šance, jak si dokonale užít volný pohyb po Evropské unii. Poznáte a lépe pochopíte rozmanitost Evropy a její kulturní bohatství, získáte nové přátele a objevíte spoustu nových věcí – i o sobě samých.

Soutěže se můžete zúčastnit, i pokud máte zdravotní postižení nebo jiné zdravotní problémy, které by mohly vaši cestu ztížit.

  • Mohu cestovat s přáteli?

Samozřejmě, to záleží jen na vás. Můžete cestovat sami, nebo vzít s sebou přátele. V jedné skupině může cestovat až 5 lidí.
Cestu si můžete naplánovat i s ostatními výherci soutěže DiscoverEU. K tomu vám pomůže facebookovská skupina soutěže DiscoverEU. Již teď se můžete zapojit do chatu s ostatními účastníky.

„Celý svět na tebe čeká. Sbal si batoh a vyraz s kamarády na cestu.“

  • Co se ode mě očekává?

Jelikož se stanete ambasadory soutěže DiscoverEU, byli bychom rádi, kdybyste své zážitky získané během cesty popsali, např. na sociálních médiích: Instagramu, Facebooku nebo Twitteru (#DiscoverEU). Po návratu z cest můžete na vaší škole, ve vaší obci nebo městě uspořádat prezentaci. Můžete se také zúčastnit soutěže o nejlepší fotografii/video z cest: #DiscoverEU photo/video #Competition. Ceny jsou lákavé. Podívejte se, které fotky a videa byly oceněny v minulých kolech soutěže.

  • Chci se dozvědět více!

Zajímá vás, jak probíhala dřívější kola? Podívejte se na infopřehled DiscoverEU, který obsahuje další informace o této iniciativě a o zkušenostech některých mladých lidí, kteří díky naší soutěži cestovali po Evropě.

zdroj: https://europa.eu/youth/discovereu_cs