Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete v září těšit na...

  • Jak obalit knížku

kdy: čtvrtek 5., 12., 19.9. od 15.00 do 17.00 h  

Nebaví vás shánění obalů na sešity a učebnice do školy? Nebo prostě chcete, aby vám vaše oblíbené knížky déle vydržely? Ať je vám let kolik chce, přijďte do knihovny pro děti (Vápenice 9) a my vás naučíme úhledně obalovat knihy do fólie. Akce se koná s podporou projektu Zdravé město Prostějov.

Knihovna pro děti a mládež

  • Piknik u knihovny
kdy: sobota 14.9. od 10 do 12 h 

Jak nejlépe zahájit hodový víkend? Přece pohodovým piknikem s knihovnou! I letos se můžete těšit na připravený čaj, kávu, kakao, čtivo a dobroty od našich knihovnic. Pozvěte známé, sousedy a kamarády, vezměte s sebou piknikovou deku, něco dobrého a užijte si s námi sváteční dopoledne v parčíku u knihovny. Pokud bude pršet, schováme se dovnitř. Akce se koná se s podporou projektu Zdravé město Prostějov.

  • 100 let Střední školy designu a módy

kdy: středa 18. 9. od 17 hodin   

V říjnu uplyne sto let od založení Státní odborné školy tkalcovské a krejčovské v Prostějově. Tato instituce prošla za století svého trvání řadou proměn názvu i zaměření, které se teprve nedávno odklonilo od původního oděvního k výtvarnému. Stopa oděvnictví však zůstává dodnes zachována.

Podkrovní sál

  • Dobroběžka aneb Koloběžkou po Asii

kdy: čtvrtek 19. 9., od 17.00 hodin

Co všechno se dá zažít při jízdě na koloběžce napříč Asií? Dobrodruh, cestovatel a fotograf Marek Jelínek bude vyprávět o své sedmiměsíční cestě přes devět států jižní a jihovýchodní Asie. Navštívil magická místa, hinduistické chrámy i chudinské slumy a jeho charitativní projekt pomohl dětem z Bangladéše.

Podkrovní sál

  • Tvořivá knihovna

kdy: úterý 24. 9., od 9.00 hodin

Začíná jedenáctý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát si vyrobíme háčkovanou tašku. Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohou hlásit v půjčovně, počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.

Půjčovna

  • Voda pro Izrael

kdy: středa 25. 9., od 17.00 hodin

Izrael je světovou jedničkou v péči o vodu, v zavlažování a ve výrobě pitné vody odsolováním. Nedostatek vody pociťujeme i v Evropě, a tak jsou zkušenosti v této oblasti stále cennější. Další, přepracovaná a aktualizovaná přednáška Ing. Jaromíra Vykoukala bude věnována suchu na jižní Moravě a vodnímu hospodářství Izraele.

Podkrovní sál

  • Retro relaxační odpoledne

kdy: pondělí 30. 9., od 16.00 - 18.00 hodin

Přijďte si odpočinout do knihovny a nasát atmosféru první republiky. Můžete si poslechnout jazzové a swingové šlágry 30. a 40. let, vyzkoušet antistresové omalovánky, přečíst si zajímavé informace o této éře nebo si jen tak dát kávu a nechat se unášet hudbou. Připraveno je i malé pohoštění a nově si můžete zahrát deskové hry. Těšit se na vás budou knihovnice v dobových kostýmech.

Podkrovní sál

Po celý měsíc:

  • Svět Harryho Pottera: napište dopis
Čaroděje Harryho Pottera znají určitě všichni. Někteří si o jeho dobrodružstvích četli v úžasných sedmi knihách, jiní viděli filmy. Patříte také mezi fanoušky této ságy? Tak to se vám určitě bude líbit naše soutěž! Stačí se zasnít a napsat nám dopis o světě Harryho Pottera (přesné zadání najdete na webu knihovny). Tři nejlepší pisatele (do 15 let) odměníme a se všemi účastníky si v říjnu užijeme zábavné odpoledne v tematických kostýmech.

Pravidelné akce:

  • Poradna SOS  

kdy: čtvrtek 5., 19. 7. 15 – 17 h  

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

Učebna

  • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichystání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
tel.:
582 329 660
e-mail:
 sluzby zavináč knihovnapv.cz

www stránky: www.knihovnapv.webnode.cz
FB: Městská knihovna Prostějov

Knihovna pro děti a mládež
Pernštýnské nám. 8 (mapa)
tel.: 582 329 673
e-mail: detske zavináč knihovnapv.cz