Ekocentrum Iris – Český svaz ochránců přírody

Co pro vás chystáme

Listopad

Keramika

kdy: pondělí 19. listopadu, 16.00-18.00
kde: Kovárna Ekocentra Iris

Tvořivá dílna - pracovní oblečení s sebou. Poplatek 100 Kč za osobu na 2 pracovní hodiny.

Voda v krajině

kdy: pátek 23. listopadu, 8.00-12.00
kde: Kovárna Ekocentra Iris

Seminář především pro pedagogické pracovníky základních škol. Získáte informace o vodě v krajině, o hospodaření s vodou v dobách sucha, seznámíte se s možným řešením sucha ve městech i ve volné přírodě, načerpáte inspiraci pro práci s dětmi na školách formou vzdělávacích a hravých aktivit. Každý účastník získá balíček materiálů pro svou školu (Dunaj v kufru). Seminář je pro pedagogy zdarma.

Léčivá moc bylinek V.

kdy: středa 28. listopadu, 17.00-19.00
kde: Kovárna Ekocentra Iris

Další z cyklu přednášek bylinkáře Vládi Vytáska o využití léčivých rostlin pro léčbu různých nemocí a potlačení bolesti. V. Vytásek je zkušený bylinkář, žák, přítel a pokračovatel díla Pavla Váni a Josefa Zentricha. Tématem této přednášky budou dýchací cesty. Opět nás čeká ochutnávka čaje namíchaného autorem z jeho vlastních bylin. Poplatek 60 Kč/osobu.

Prosinec

Vánoční nadílka pro zvířátka v sadu na Kosíři

kdy: neděle 2. prosince, 9.30-12.30
kde: ovocný sad Oulehle na Velkém Kosíři

Nedělní Mikulášský výstup na Kosíř, který pořádá Klub českých turistů Smržice, doplníme krátkým zastavením u ovocného sadu Oulehle. I tentokrát budeme pomáhat živočichům, kteří sídlí v sadu i v okolních lesích. V sadu ozdobíme vánoční stromky různými pochoutkami pro ptactvo, zajíce, srnky a další živočichy.

Materiál na výrobu ozdob si buď přineste s sebou, anebo můžete využít našich surovin. Při výrobě jedlých ozdob se můžete zahřát u ohýnku a ochutnat horký ovocný čaj.

 

Kontakt:

ČSOP – RS Iris
Husovo nám. 67, Prostějov, 796 01 (mapa)

tel.: 582 338 278
mobil: 603 298 039
e-mail: iris zavináč iris.cz

www stránky: www.iris.cz
FB: Ekocentrum Iris Prostějov