Fotosoutěž - Sportovní fotografie prostějovského sportu

Fotosoutěž sportovní komise Rady města Prostějova  –  4. ročník

Kategorie Umělecká sportovní fotografie Ondra Lukáš rok 2017

 

Sportovní komise Rady města Prostějova vyhlašuje v letošním roce čtvrtý ročník dlouhodobé soutěže na téma

Sportovní fotografie prostějovského sportu

Soutěž je rozdělena na dvě kategorie, přičemž sám autor si zvolí, do jaké kategorie zařadí svoji fotografii. Maximální počet fotografií od jednoho autora jsou dvě fotografie do jedné kategorie.

  • kategorie I.  –  Umělecká sportovní fotografie
  • kategorie II. –  Sportovní fotografie

Umělecká sportovní fotografie.
V této kategorii by měly být fotografie, kde jsou v převaze emoce z prostředí sportovního výkonu, kde barvy a stíny převažují nad složkou – sportovní výkon. Mohou to být i hrátky s úpravou fotografie.

Sportovní fotografie.
V této kategorii by měly být fotografie, kde je zachycen sportovní výkon nebo emoce jako jsou například radost i smutek ze sportovního výkonu.

Zahájení čtvrtého ročníku je 4. ledna 2019 a uzávěrka pro hodnocení je 15. února 2019. Fotografie se bude posuzovat a hodnotit ve dvou hodnoceních.

Hlasování veřejnosti proběhne prostřednictvím internetových stránek www.skmpv.cz od 16. února do 5. března 2019

Hodnocení a vybrání vítězné fotografie v obou kategoriích bude kombinace počtu hlasů odborné komise 3 fotografů – odborníků a hlasů veřejnosti.

Slavnostní vyhodnocení bude vyhlášeno na akci Sportovec roku 2018, které je plánováno na březen 2019. Vítězné fotografie budou umístěny na galerii sportovní haly Sporcentra - DDM Prostějov a Národního sportovního centra.

Přihlášení do soutěže.
Fotografie můžete přihlásit do soutěže na e-mailové adrese: skmpv zavináč volny.cz. Pro přihlášení fotografie do soutěže je minimální velikost fotografie 1 MB a maximální 2 MB. Originální fotografie však může mít velikost až 8 MB. V každém případě musí originální fotografie mít velikost potřebnou pro velkoplošný tisk. Uveďte jméno, datum narození, kontakt a do jaké kategorie fotografii přihlašujete. Pořadatel soutěže má právo vyřadit ze soutěže fotografie, jejichž obsah nebude k tématu soutěže.

Soutěž probíhá na internetových stránkách sportovní komise www.skmpv.cz. Cílem je nejen podpořit spojení kultury a sportu, ale i prezentace fotografií lidí, jejichž tvorba podporuje sport v Prostějově.

Kontakt na organizátora soutěže:

Bc. Miloš Sklenka
manažer Sportovní fotografie roku
e-mail: msklenka zavináč volny.cz
tel.: 602 717 286

web: www.skmpv.cz