Betlémské světlo v Prostějově

Betlémské světlo, nebo také Světlo přátelství, je plamínek, který každoročně putuje z betlémské jeskyně, v níž se podle tradice narodil Ježíš Kristus, po celé Evropě již od roku 1986.

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakouském Linci, kdy byl tento plamínek poprvé přivezen jako poděkování těm, kteří pomohli dobročinné nadaci pro (zrakově) postižené Světlo ve tmě. Akce se postupně rozšířila a její hlavní dění je tedy přeneslo do Vídně, odkud plamínek každoročně rozváží skautské delegace – do České republiky jej dováží skauti z brněnského střediska "Řehoře Mendla".

Po republice se pak světlo rozváží díky Českým drahám třetí adventní sobotu – přijít si pro něj můžete na nádraží, náměstí, do kostelů nebo třeba i k sousedovi.

Motto letošního ročníku Betlémského světla zní Mír potřebuje rozmanitost – společně pro tolerantní společnost.

Do Prostějova dorazí Betlémské světlo v neděli 16. prosince 2018 v 8.33 hod. rychlíkem R 919 z Brna. Na rozdávání Betlémského světla v Prostějově se tradičně podílejí všechna prostějovská skautská střediska:

Skauti budou plamének rozdávat 22. prosince od 9.00 do 12.00 hod. na náměstí T. G. Masaryka. Zájemci o Betlémské světlo si mohou pro světlo přijít také 22. prosince mezi 14.00 a 17.00 do skautské klubovny na Sokolské 30.

Později můžete betlémské světlo najít např. v kostele Povýšení svatého Kříže u náměstí T. G. Masaryka
(přímo v kostele nebo v zádveří při vstupu na faru).

  

Přijďte si také pro plamínek a rozneste jej spolu s klidem a pohodou vánočních svátků své rodině, přátelům i známým, prostě všem, komu chceme udělat radost maličkým dárkem, spojeným s úsměvem a ujištěním, že nejsou ve světě sami.

 

zdroj: www.betlemskesvetlo.cz