Betlémské světlo v Prostějově

Betlémské světlo, nebo také Světlo přátelství, je plamínek, který každoročně putuje z betlémské jeskyně, v níž se podle tradice narodil Ježíš Kristus, po celé Evropě již od roku 1986.

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakouském Linci, kdy byl tento plamínek poprvé přivezen jako poděkování těm, kteří pomohli dobročinné nadaci pro (zrakově) postižené Světlo ve tmě. Akce se postupně rozšířila a její hlavní dění je tedy přeneslo do Vídně, odkud plamínek každoročně rozváží skautské delegace.

Po republice pak budou skauti světlo rozvážet díky Českým drahám poslední adventní sobotu před Vánocemi – přijít si pro něj můžete na nádraží, náměstí, do kostelů nebo třeba i k sousedovi.

Do Prostějova dorazí Betlémské světlo v sobotu 21. prosince 2019 v 8.35 hod. rychlíkem R 903 z Brna.

Zájemci o Betlémské světlo si mohou pro světlo přijít 21. prosince mezi 14.00 a 20.00 do skautské klubovny na Sokolské 30 (6. oddíl Mustangové, středisko Járy Kaštila Prostějov) nebo od 16.30 do 18.00 jej budou skauti roznášet v ulicích Na Příhoně, Sokolská, Trávnická a Winklerova.

Skauti budou plamének rozdávat také v neděli 22. prosince od 9.00 do 12.00 hod. na náměstí T. G. Masaryka vedle betlému, který stojí na náměstí kousek od radnice. 

Další místa v celé ČR si můžete najít na mapě.

  

Přijďte si také pro plamínek a rozneste jej spolu s klidem a pohodou vánočních svátků své rodině, přátelům i známým, prostě všem, komu chceme udělat radost maličkým dárkem, spojeným s úsměvem a ujištěním, že nejsou ve světě sami.

Na poštách v Praze, Brně a Olomouci bude možno 21.–23. prosince 2019 získat příležitostné razítko Betlémského světla.

 

zdroj: www.betlemskesvetlo.cz