Čtěte se slonem Bobem

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašuje výtvarnou a literární soutěž

Čtěte se slonem Bobem.

Soutěž probíhá ve dvou oblastech, a to výtvarné a literární:

Výtvarná soutěž

Staň se ilustrátorem! Tato kategorie je určena dětem z MŠ a 1. stupně ZŠ. Úkolem je namalovat libovolnou výtvarnou technikou obrázek mamuta, slona či slůňat, a to na základě přečtené knížky s touto tematikou. Preferovaný formát obrázku je A4 (může být i menší). Na zadní straně obrázku uveďte jméno, věk, třídu, název přečtené knihy, název školy či instituce, adresu a příp. i kontaktní email. Výběr knihy je jen na vás.

Literární soutěž

Napiš povídku, básničku, úvahu či komiks na téma "Zvíře, o kterém bych si rád přečetl". Vlastní ilustrace vítány! Tato kategorie je určena pro děti do 15 let (6.-9. třída ZŠ a 1.-4. třída víceletých gymnázií, mohou se zapojit i děti mladší), maximální rozsah díla jsou 2 normostrany strany A4 (60 znaků na řádek, 30 řádků na stránku).

Výtvarná a literární díla mohou zaslat jednotlivci či kolektivy. Díla můžete doručit osobně do 15. 4. 2014 (včetně), nebo zaslat poštou (do soutěže budou zařazena díla s poštovním razítkem 15. 4. 2014 včetně) na adresu:

Pedagogická knihovna J. A. Komenského, Mikulandská 5, 116 74 Praha 1.

Obálku zřetelně označte heslem "Čtěte se slonem Bobem".

V případě, že budete odevzdávat výtvory za celou vaši instituci (např. školu), setřiďte díla do jednotlivých věkových kategorií. Organizátor si vymiňuje právo na nevrácení exponátů; mohou být dále využívány v rámci projektů NPMK.

V každé části vybere odborná porota tři nejlepší práce v následujících věkových kategoriích:

"Staň se ilustrátorem":

  • 1. kategorie – děti z MŠ a 1. tříd ZŠ
  • 2. kategorie – děti z 2. a 3. tříd ZŠ
  • 3. kategorie – děti ze 4. a 5. tříd ZŠ

Napiš a ilustruj povídku, básničku, úvahu či komiks na téma "Zvíře, o kterém bych si rád přečetl":

  • 4. kategorie – děti ze 6. a 7. tříd ZŠ či 1. a 2. tříd víceletých gymnázií
  • 5. kategorie – děti z 8. a 9. tříd ZŠ či 3. a 4. tříd víceletých gymnázií

Výherci všech kategorií budou vyhlášeni a odměněni věcnými cenami dne 27. 5. 2014 na slavnostním vyhlášení, které se uskuteční v prostorách Pedagogické knihovny J. A. Komenského v Mikulandské 5, 116 74 Praha 1.

Od 25. 4. 2014 budete moci hlasovat pro obrázek, který se vám nejvíce líbí, na našich webových stránkách www.npmk.cz. Pro kategorie 1-3 pak bude vyhlášena Cena čtenářské veřejnosti.

 

Zdroj: www.npmk.cz

NáhledPřílohaVelikost
leták soutěže - Čtěte se slonem Bobem.pdf310.49 KB