Euroscola 2019

Co je Euroscola?

Euroscola je program Evropského parlamentu, který každý rok umožňuje mladým Evropanům ze všech členských zemí, aby se seznámili s činností a úlohou Evropského parlamentu. Hlavním cílem Euroscoly je umožnit studentům z celé Evropy zasednout v jednacím sále ve francouzském Štrasburku, kde se v běžném pracovním dni během plenárních zasedání schází od nového volebního období celkem 751 europoslanců.

V každé členské zemi probíhají národní výběrové soutěže, ze kterých vychází skupiny zúčastňující se setkání Euroscoly ve Štrasburku.

euroscola

Kdo se může zúčastnit?

Soutěž je určena pro studenty druhých a třetích ročníků středních škol (cca 16-18 let). Odpovědět na otázky může každý středoškolák pouze jednou. Ze správných odpovědí vybereme dva studenty, kteří pro svou třídu vyhrají hlavní cenu. Čím více studentů z jedné školy odpoví, tím se zvyšuje šance na úspěch.

Hlavní cena

Hlavní cenou v soutěži je finanční příspěvek na cestu 24 studentů a dva pedagogické doprovody na celoevropské setkání studentů z 28 členských států EU do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku. Setkání Euroscola se škola může zúčastnit jednou v kalendářním roce. Termíny setkání v Evropském parlamentu jsou plánované na podzim roku 2019. Škola může vyhrát pouze jednou.

Nápověda

Správné odpovědi můžete diskutovat ve třídě s vaším vyučujícím nebo se vydejte hledat odpovědi na následující stránky:

Jak postupovat?

  • Pročtěte si pravidla.
  • Přejděte na záložku "Kvíz" a odpovězte na 10 soutěžních otázek. (Kvíz bude otevřen od 10. dubna 2019)
  • Zapojte i své spolužáky a zvyšte šanci na výhru pro vaši školu.

Časový harmonogram soutěže

Začátek soutěže - od středy 10. dubna 2019 od 8:00 můžete vyplňovat vědomostní kvíz.
Konec soutěže - 20. května 2019 v 15:00
Výsledky budou oznámeny do konce května.

Pravidla nalezne zde.

zdroj zde