Evropská unie v otázkách 11 – 3. kolo - uzavřeno

Otázky 3. kola soutěže budou zveřejněny v pondělí 21. května ve 12.00 hod.

Soutěž je určena žákům ZŠ a studentům SŠ ve věku od 12 do 19 let.

Jak soutěžit?

Své odpovědi na všechny 3 soutěžní otázky pošlete na e-mail: soutez zavináč icmprostejov.cz – nejpozději do pondělí 28. května do 10.00 hod.
E-mail s odpovědí musí obsahovat: odpověď na všechny 3 soutěžní otázky, jméno, třídu (a věk), název školy, adresu bydliště a předmět: EU v otázkách 11 – soutěžní kolo č. ...

Správné odpovědi a výherce 3. kola bude uveřejněn 28. května do 12.00 hod.

Podrobná pravidla najdete na www.icmprostejov.cz/content/eu-v-otazkach-11


1. otázka

Rok 2018 je tzv. Evropským rokem kulturního dědictví. Cílem tohoto roku je dát lidem další motivaci k tomu, aby objevovali kulturní dědictví Evropy a zapojovali se do jeho zvelebování, a zároveň jim dát silnější pocit příslušnosti ke společnému evropskému prostoru. Rok 2018 se ponese ve znamení hesla „Naše dědictví propojuje naši minulost a budoucnost“.
Jaký hashtag používají oficiální akce konané během tohoto roku? (Nápověda: hashtag je také součástí loga)

Odpověď:

Hashtag #EuropeForCulture používají v rámci jednotné prezentace všechny oficiální akce konané u příležitosti Evropského roku kulturního dědictví.

Zdroje:

2. otázka

V rámci Evropského roku kulturního dědictví probíhá také celoevropská výzva s názvem #Ode2Joy.
Jaký úkol mají splnit ti, kdo se chtějí do výzvy zapojit?

Odpověď:

Úkolem těch, kdo se chtějí zapojit do výzvy #Ode2Joy, je nechat se inspirovat Ódou na radost Ludwiga van Beethovena, která je hymnou EU, a provést její původní znění nebo vytvořit vlastní verzi, a to na nějakém pro ně významném místě, např. malá farní kaple, slavné historické divadlo, zahrada či park, nebo muzeum v jejich městě. Výtvor pak mohou nasdílet na sociální sítě.

Zdroje:

3. otázka

Také v České republice se zapojilo mnoho projektů a akcí do oficiálních aktivit pořádaných v rámci Evropského roku kulturního dědictví. Mezi ně patří také projekt Lípy republiky. Co je cílem tohoto projektu?

Odpověď:

Projekt Lípy republiky má za cíl zmapovat stávající lípy republiky a zároveň podpořit výsadbu nových jubilejních stromů u příležitosti 100 let od vzniku Československé republiky.

Zdroje:

 

Výhercem 3. kola se stal Martin Kasal z Hrádku u Rokycan, gratulujeme!