Evropská unie v otázkách 11 – 4. kolo - uzavřeno

Otázky 4. kola soutěže budou zveřejněny v pondělí 28. května ve 12.00 hod.

Soutěž je určena žákům ZŠ a studentům SŠ ve věku od 12 do 19 let.

Jak soutěžit?

Své odpovědi na všechny 3 soutěžní otázky pošlete na e-mail: soutez zavináč icmprostejov.cz – nejpozději do pondělí 4. června do 10.00 hod.
E-mail s odpovědí musí obsahovat: odpověď na všechny 3 soutěžní otázky, jméno, třídu (a věk), název školy, adresu bydliště a předmět: EU v otázkách 11 – soutěžní kolo č. ...

Správné odpovědi a výherce 4. kola bude uveřejněn 4. června do 12.00 hod.

Podrobná pravidla najdete na www.icmprostejov.cz/content/eu-v-otazkach-11

 

1. otázka

V loňském roce vydal Dům zahraniční spolupráce publikaci s názvem Mezinárodní vzdělávání v obrazech a číslech. V této publikaci můžete najít informace např. o tom, kam vyjíždějí čeští účastníci mezinárodního vzdělávání a kdo se do ČR naopak přijíždí vzdělávat. Mimo jiné v publikaci najdete informaci o profilu typického účastníka Evropské dobrovolné služby (EDS). Typickým účastníkem EDS je žena. Jaký je její průměrný věk a jaká je průměrná délka jejího pobytu v zahraničí?

Odpověď:

Průměrný věk typické účastnice Evropské dobrovolné služby je 23 let a průměrně stráví během projektu 9 měsíců v zahraničí.

Zdroje:

 2. otázka

Další publikace, kterou v loňském roce vydal Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s Eurodeskem, se zaměřila na osobní zkušenosti a příběhy těch, kteří se nebáli vycestovat do zahraničí za poznáním a novými zážitky, ať už jako účastníci projektů v rámci programu Erasmus+, nebo jako stážisté, účastníci workcampů, au-pair apod. Jak se tato publikace jmenuje?

Odpověď:

Publikace se jmenuje Zažij svět!

Zdroje:

 3. otázka

Spolu s Eurodeskem vydává Dům zahraniční spolupráce také bulletin evropských příležitostí – Mozaika. Letos v březnovém čísle byly mimo jiné uveřejněny příklady výsledků výzkumu RAY, který zjišťoval přínos mezinárodních projektů programu Erasmus+ mládež. Jaká byla nejčastější odpověď na otázku, jak mezinárodní projekty napomáhají osobnostnímu rozvoji jejich účastníků?

Odpověď:

Nejčastější odpověď na otázku, jak mezinárodní projekty napomáhají osobnostnímu rozvoji jejich účastníků, je: „Díky účasti v mezinárodním projektu jsem nyní lépe schopný nacházet řešení v nových situacích.“

Zdroje:

  • Bulletin evropských příležitostí MOZAIKA (březen 2018, .pdf)

 

Výhercem 4. kola se stal Vojtěch Krejčík z Klobouk u Brna, gratulujeme!