Evropská unie v otázkách 12 – 2. kolo – uzavřeno

Otázky 2. kola soutěže budou zveřejněny v pondělí 13. května ve 13.00 hod.

Soutěž je určena žákům ZŠ a studentům SŠ ve věku od 12 do 19 let.

Jak soutěžit?

Své odpovědi na všechny 3 soutěžní otázky pošlete na e-mail: soutez zavináč icmprostejov.cz – nejpozději do pondělí 20. května do 10.00 hod.
E-mail s odpovědí musí obsahovat: odpověď na všechny 3 soutěžní otázky, jméno a věk, název školy, adresu bydliště a předmět: EU v otázkách 12 – soutěžní kolo č. 2

Správné odpovědi a výherce 2. kola bude uveřejněn 20. května do 13.00 hod.

Podrobná pravidla najdete na www.icmprostejov.cz/content/eu-v-otazkach-12

 

1. otázka

V loňském roce spustilo Zastoupení Evropské komise v ČR a její evropská informační síť Europe Direct informační projekt, který představil sedm inspirativních příběhů reálných lidí a jejich projektů, podnikatelských záměrů a osudů, kterým EU výrazně usnadnila cestu. Najdete tam např. příběh Jak Danovi změnilo cestování život nebo Jak jsme pomáhali stavět dětské hřiště v Rumunsku. Jak se tento informační projekt jmenuje?

Odpověď:

Informační projekt se jmenuje "Díky, Evropo!"

Zdroje:

2. otázka

Před blížícími se volbami do Evropského parlamentu se tři společnosti (online platformy) dobrovolně zavázaly bojovat proti dezinformacím. Které 3 online platformy podepsali Kodex zásad boje proti dezinformacím?

Odpověď:

Kodex zásad boje proti dezinformacím podepsaly tyto 3 společnosti: Google, Facebook a Twitter.

Zdroje:

3. otázka

Výběr potenciálních zaměstnanců všech orgánů a agentur Evropské unie (např. Evropský parlament, Evropská komise a Soudní dvůr) zajišťuje jediný úřad. V rámci všech otevřených výběrových řízení zveřejněných na internetových stránkách úřadu musejí uchazeči projít sérií testů, které posoudí jejich obecné a profesní předpoklady a kompetence. Jak se nazývá tento úřad a jakou používá zkratku?

Odpověď:

Výběr potenciálních zaměstnanců všech orgánů a agentur Evropské unie zajišťuje Evropský úřad pro výběr personálu – European Personnel Selection Office (EPSO).

Zdroje:

 

Výhercem 2. kola se stala Sára Ševčíková z Poštorné-Břeclavi, gratulujeme.