Evropská unie v otázkách 12 – 3. kolo – uzavřeno

Otázky 3. kola soutěže budou zveřejněny v pondělí 20. května ve 13.00 hod.

Soutěž je určena žákům ZŠ a studentům SŠ ve věku od 12 do 19 let.

Jak soutěžit?

Své odpovědi na všechny 3 soutěžní otázky pošlete na e-mail: soutez zavináč icmprostejov.cz – nejpozději do pondělí 27. května do 10.00 hod.
E-mail s odpovědí musí obsahovat: odpověď na všechny 3 soutěžní otázky, jméno a věk, název školy, adresu bydliště a předmět: EU v otázkách 12 – soutěžní kolo č. 3

Správné odpovědi a výherce 3. kola bude uveřejněn 27. května do 13.00 hod.

Podrobná pravidla najdete na www.icmprostejov.cz/content/eu-v-otazkach-12

 

1. otázka

EUforka je iniciativa českých univerzit a vysokých škol, které se rozhodly spojit síly a bojovat proti desinformacím. Která univerzita iniciovala vznik tohoto projektu?

Odpověď:

Projekt EUforka iniciovala Univerzita Palackého v Olomouci.

Zdroje:

2. otázka

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) spustil letos na jaře kampaň „EU a moje potraviny“ (#EUandMyFood), která se týká bezpečných a výživných potravin. Vedle toho se však tato kampaň zabývá dalšími 2 oblastmi. Které to jsou?

Odpověď:

Kampaň „EU a moje potraviny“ se zabývá také zdravím našich zvířat a tím, jak s nimi zacházíme, a také péčí o naše životní prostředí, tj. půdu, vodu a vzduch, které slouží k výživě plodin, jež jsou zdrojem většiny toho, co jíme.

Zdroje:

3. otázka

Po celé Evropě se slaví různé tzv. evropské dny. Letos poprvé bude v kalendáři Evropský den proti vloupání. Celá kampaň spojená s tímto dnem bude mít především preventivní charakter. Které datum bylo pro tento den vybráno?

Odpověď:

Evropský den proti vloupání je naplánován na 19. června.

Zdroje:

 

Výhercem 3. kola se stal Adam Karásek z Prostějova, gratulujeme.