Já a moje komunita: Dialog mládeže o komunitním životě

Evropský týden mládeže je celoevropská akce, organizovaná Evropskou komisí, do které jsou zapojeny všechny země programu Erasmus+ s cílem upozornit mládež na možnosti zapojení se do programu, zejména o možnostech v oblasti Mládeže, jako jsou

   -  Evropská dobrovolná služba
   -  Mezinárodní výměny mládeže
   -  Mobilita pracovníků s mládeží

Evropský týden mládeže bude v České republice probíhat ve dnech 4.-10. května 2015, ale související akce budou připravovány již od února a pokračovat budou až do června 2015.

Tématem letošního ročníku je „Zapojení mládeže do pracovního, politického a obecně do komunitního života“ a měl by být zaměřen na zaměstnanost a zaměstnatelnost mládeže se zaměřením na rozvoj podnikavosti (v oblasti sociálního podnikání) a aktivního politického dialogu.

V rámci tohoto tématu organizuje Informační centrum pro mládež Prostějov, regionální partner Eurodesku,  společně s Městským zastupitelstvem dětí a mládeže Olomouc, diskuzi

 

Odpolední diskuze členů Městského zastupitelstva dětí a mládeže Olomouc spolu s pozvanými politiky a podnikateli je otevřenou akcí pro všechny zájemce z řad mladých lidí, kteří se zajímají o život své komunity.

Diskutovat o tom, proč být aktivní, jaký smysl má angažovat se v komunitní a politickém životě, a co je vlastně sociální podnikání a jaký význam má pro komunitu, budou společně s mladými lidmi také politici:

a podnikatelé, kteří mají zkušenost se sociálním podnikáním.

Celou diskuzi bude moderovat facilitátor Jan Labohý, bývalý hodnotitel Erasmu+, školitel, lídr výměnných mládežnických aktivit, adaptační kurzy, vystudoval žurnalistiku a sociologii, pohybuje se mezi ČR a severním Německem.

Přijďte taky...

... ve středu 6. května, od 16.00 do 18.00 hod., do olomouckého Otevřeného Klubu dětí a mládeže při FZŠ Dr. Milady Horákové (Rožňavská 728/21, Olomouc - mapa) a zapojte se do debaty.

Chcete se zúčastnit besedy nebo potřebujete vědět více informací? Napište nám na e-mail: info zavináč icmprostejov.cz.

Najdete nás i na Facebooku Smile

Pozvánka na akci: