Face2Art - Obrať svou tvář k umění!

Nový projekt Hudební mládeže ČR dává příležitost začínajícím tvůrcům ukázat své práce před publikem a získat nové umělecké zkušenosti na virtuální galerii pro mladé tvůrce ve věku od 13 do 23 let Face2Art. Ukažte i vy své práce a zapojte se do 5. ročníku projektu

Face2Art - Obrať svou tvář k umění!

Nové tváře v umění


K 1. květnu byl zahájen již 8. ročník soutěžního projektu Face2Art! Soutěžní práce ze sedmého ročníku byly přesunuty do archivu, kde si je můžete kdykoliv užít, a s blížícími se letními dny se virtuální galerie opět otevírá pro vaše nová díla!

Ta můžete zasílat až do 14. listopadu 2019, stejně jako v minulém roce ve třech obdobích, v nichž v každém můžete zaslat 1 dílo do kažné umělecké kategorie. Jednotlivé dílčí uzávěrky jsou 14. července a 14. září, do 14. listopadu pak můžete zaslat své třetí dílo.

S odesláním díla ovšem neotálejte, čím dříve budou vaše práce ve virtuální galerii, tím širší může být okruh lidí, jejichž pozornost vaše díla zaujmou. Navíc se tím zvyšují vaše šance v divácké soutěži!

Dejte vědět svým známým, aby si prohlédli virtuální galerii a hlasovali pro vaše díla! Anebo jim rovnou navrhněte, ať se také zúčastní. Virtuální galerie Face2Art je výstavním prostorem pro všechny příznivce umění!

I v osmém ročníku Face2Art zůstává 7 uměleckých kategorií zaštítěných respektovanými tvůrčími osobnostmi:

Hudební skladba (patron Vlastislav Matoušek)

Skladbu nahrajte ve formátu mp3 a přiložte notový zápis skladby, maximální délka skladby je 5 minut. Do soutěže je možné přihlásit skladby, které mají komorní obsazení maximálně pro šest nástrojů.

Píseň (patron Hana Robinson)

Píseň nahrajte ve formátu mp3, maximální délka skladby je 4 minuty, spolu s hudebním záznamem zašlete text písně ve formátu doc, rtf, pdf, případně také notový záznam písně (není podmínkou).

Fotografie - příběh umění (patron Robert Vano)

Zašlete tři různé fotografie na téma Příběh umění. Fotografie spolu nemusí souviset. Fotografie zašlete ve formátu jpg. Delší rozměr fotografie musí být mezi 800 a 1600 pixely, velikost jedné musí být pod 2 Mb. Fotografie musí být autentické a dovolené jsou pouze nezbytné drobné digitální úpravy a retuše; montáže a další výraznější zásahy pomocí počítačových programů jsou nepřípustné.

Krátký film (patron Olga Sommerová)

Maximální délka filmu je cca 10 minut, film přihlásíte tak, že zašlete odkaz na umístění filmu na www.youtube.com.

Báseň (patron Jiří Žáček)

Zašlete tři básně ve formátu *.doc,*.docx,*.rtf nebo *.txt. Téma básní není omezeno.

Povídka (patron Daniela Fischerová)

Zašlete jednu povídku o délce cca 1,5 normostrany A4 ve formátu doc, pdf., rtf. Normovaná strana, tedy tzv. normostrana (NS) představuje 1800 úhozů (znaky včetně mezer), může to být tedy strana velikosti A4, na níž je cca 30 řádků po 60 úhozech.

Choreografie (patron Nataša Novotná)

Filmový záznam choreografie přihlásíte tak, že zašlete odkaz na jeho umístění na www.youtube.com. Minimální délka choreografie je cca 1 minuta, maximální délka je 10 minut. Choreografie je koncipována maximálně pro sedm tanečníků/tanečnic. Žánrově se jedná o současný tanec, jazz nebo balet.

Zúčastnit se můžete i ve více uměleckých kategoriích, a to v každé až třikrát! Nebojte se vyzkoušet i obory, kterým se běžně nevěnujete – získáte tak nové umělecké zkušenosti, které obohatí tvorbu i v oboru, ve kterém jste doma. Nevíte, jak na to? V průběhu roku vám Hudební mládež, organizátor projektu, nabídne hned několik příležitostí, jak si to vyzkoušet. Informace o jednotlivých akcích naleznete na www.hudebnimladez.cz.

Hned první takovou příležitostí je tanční workshop TICHO V POHYBU vedený NATAŠOU NOVOTNOU, který se uskuteční 15. června od 15 do 18 hodin na pražské HAMU. Účast na tomto semináři je zpoplatněna symbolickými 99,- Kč, ale pokud se rozhodnete zároveň zúčastnit i Letního ateliéru Hudební mládeže, který se koná 1. - 10. 7. v Třeboni (více informací a přihlášky zde, mezi hosty budou mimo jiné patronky Face2Art Olga Sommerová a Daniela Fischerová), máte účast na tanečním workshopu zcela zdarma.

Přihlášku na workshop naleznete zde.

Upozorňujeme, že kapacita semináře je omezená, proto s přihlášením neotálejte :-)

Pro vyhlášení osmého ročníku Face2Art si rezervujte již nyní termín 7. prosince 2019, kdy se v Praze uskuteční slavnostní ceremoniál, na němž nejen budou předána všechna ocenění, ale především půjde o skvělou příležitost potkat se s lidmi stejných zájmů a najít nové přátele. :-)

Základní informace

  • Soutěžící (autor zaslaného soutěžního díla), nesmí být studentem či absolventem příslušného oboru na umělecké škole (např. Literární akademie, fotografická škola apod.)

Přihlášení díla provede soutěžící tak, že dílo zašle ve správném formátu na e-mailovou adresu: info zavináč face2art.cz, do předmětu e-mailu uvede název zvolené soutěžní kategorie. Povinnou součástí přihlášeného díla je průvodní informace, která musí obsahovat jméno autora, datum narození, e-mailovou adresu, název a krátký popis díla a prohlášení o souhlasu s podmínkami soutěže. Všechny tyto informace je nutné uvést v přihlašovacím e mailu a to včetně věty: “Souhlasím s pravidly soutěže“.

Podrobná pravidla soutěže najdete na stránkách projektu www.face2art.cz.

Veškeré dotazy týkající se soutěže směřujte na e-mail info zavináč face2art.cz nebo kontaktujte Evu Matuškovou (manažerku projektu) na telefonním čísle +420 777 010 250.