Bludiště v kukuřičném poli

Po vzoru Německa, Velké Británie nebo USA, se v Česku začínají vytvářet první kukuřičné labyrinty a to o velikosti fotbalového hřiště! Aktuálně je jich na území naší republiky k dispozici 25 a jeden z nich i v blízkých Mostkovicích.

V kukuřičném bludišti si zábavu užije celá rodina a hlavní je, že vše se odehrává venku, na čerstvém vzduchu. Pokud však přece nechcete dát svůj mobilní telefon z ruky, stačí mít operační systém Android a stáhnout si aplikaci Kukuřičáci, která poskytuje možnost zahrát si v bludišti interaktivní hru a porovnávat tak s ostatními své výsledky online! Pro nejmenší je v kukuřičném bludišti připraveno 8 herních tabulí s obrázky zvířátek. Nemusíte se tak bát, že se budete cestou ven z bludiště nudit.

Bludiště nejsou výhradně určena jen pro rodiny s dětmi, ale pro širokou veřejnost. S jakým cílem se tedy vydáte do bludiště, je jen na vás. Výjimkou není ani využití jako teambuildingové aktivity. Pro takovou příležitost je možné si bludiště rezervovat i mimo otevírací dobu.

Pokud si sebou chcete vzít kočárek či domácího mazlíčka i to je dovoleno, nezapomeňte však na vodítko.

Jaké dovednosti si děti i dospělí v bludišti prověří?

• orientaci a postřeh
• jak používat mapu a odhadovat vzdálenost
• týmovou spolupráci
• řešení hádanek
• prohloubení vztahu k historii, přírodě a kultuře
• zvýšení povědomí o ekologii – v bludišti jsou naučné tabule společnosti Ekokom, která návštěvníkům vysvětlí, jak správně třídit odpad včetně významu třídění

Co s sebou?

Kromě vhodného oblečení a obuvi si nezapomeňte mobilní telefon či tablet (s OS Android), abyste mohli hrát interaktivní hru. Nejprve si však stáhněte aplikaci Kukuřičáci a přesvědčte se, zda máte ve vašem zařízení čtečku QR kódů. V případě, že máte v telefonu aktivní datový tarif, aplikaci si můžete stáhnout i u pokladny. Pokud nechcete hrát interaktivní hru, můžete hádat tajenku, nezapomeňte pak na tužku či pero! Se vstupenkou získáte herní kartičku, na kterou si budete zapisovat výsledky hádanek.

Oblečení

Mějte na paměti, že bludiště se nachází v kukuřičném poli. Takže když několik dní před vaší návštěvou prší, půda v kukuřici nemusí být ještě vyschlá. Myslete proto na vhodnou obuv, např. gumáky, a případně na věci na převlečení do auta.

Vstupné

Pro všechna bludiště je vstupné jednotné.

Vstupné pro jednotlivce

Děti do 3 let: zdarma
Děti od 3 do 15 let: 60 Kč
Dospělí: 85 Kč
Důchodci nad 70 let, ZTP, ZTP/P: 60 Kč
 

Skupinové vstupné (školy, školky, skauti, tábory apod.):

Děti od 3 do 15 let: 50 Kč
Pedagogický dozor či vedoucí: zdarma
Studenti: 70 Kč
Pedagogický dozor či vedoucí: zdarma

 

Kontakt

Fit - Jump s.r.o.
Dobrovského 331, 516 01 Rychnov nad Kněžnou
zástupce, jednatel:
Jitka Janichová
e-mail:
info zavináč kukuricaci.cz
telefon:
+420 777 575 749
web:
www.kukuricaci.cz
facebook:
Kukuřičáci
youtube:
video

Kontakt Prostějov (Mostkovice)

Ohrozimská, Mostkovice
GPS:
49.4770856N, 17.0441764E
e-mail:
prostejov zavináč kukuricaci.cz

 

 

 

zdroj: www.kukuricaci.cz