LuštěnÍČKO na Evropský den informací pro mládež

Už od roku 2008 se 17. duben slaví jako Evropský den informací pro mládež. Datum nebylo vybráno náhodně. 17. dubna 1986 byla založena Evropská informační a poradenská agentura pro mládež (ERYICA), která tak letos slaví 33. výročí od svého vzniku.

Při této příležitosti pro vás naše Informační centrum pro mládež připravilo tradiční soutěž

LuštěnÍČKO

Každý den od úterý 16. dubna do čtvrtku 18. dubna 2019 na vás bude čekat nový word cloud. V 11.00 hod. zde vždy zveřejníme mrak slov. Soutěžte s námi a vyhrát můžete originální tematický termohrnek, powerbanku a minirepráčky.

Jak na to?

Na našem webu i FB najdete každý z uvedených dnů tzv. mrak slov, v kterém bude něco chybět. Pokud chybějící slovo objevíte, zašlete jej spolu se svým jménem a věkem tentýž den nejpozději ve 23.59 hod. na e-mail soutez zavináč icmprostejov.cz nebo na FB do zprávy.

 • Každá správná odpověď bude zařazena do slosování o tematický termohrnek.
 • Výherce termohrnku vylosujeme ze správných odpovědí následující den do zveřejnění dalšího obrázku (mraku slov).
 • Posledního výherce zveřejníme v pátek 19. dubna dopoledne.

Pokud chcete soutěžit i o powerbanku a minirepráčky, vytvořte ze slov použitých v našem obrázku i z chybějícího slova svůj vlastní mrak slov. Ten zveřejněte na FB ICM Prostějov pod námi zveřejněným obrázkem jako komentář. Obrázek můžete zveřejnit až do 10.00 hod. následujícího dne. Pro tvorbu vlastního obrázku můžete využít např. http://wordart.com, http://worditout.com, www.abcya.com/games/word_clouds

 • Každý den vybereme jeden ze zveřejněných mraků slov na FB, jehož autor vyhraje minirepráčky.
 • Autor obrázku (mraku slov), který získá na FB nejvíc "lajků" do 10.00 hod. následujícího dne, vyhraje powerbanku (v případě shodného počtu "lajků", rozhodne o vítězi organizátor soutěže).

Každý soutěžící může zaslat v den soutěže pouze jednu odpověď a pouze jeden obrázek.

Ceny budou odeslány výhercům po skončení soutěže, resp. v týdnu po Velikonocích.

Úterní obrázek (16. dubna 2019)

Eurodesk je evropská informační síť, která působí v 35 zemích. V ČR má kromě národního partnera také síť regionálních partnerů, kteří sídlí v 19 městech. Všechna tato města najdete v dnešním obrázku - mraku slov - až na jedno. Které město chybí?

Správná odpověď: V obrázku chybí Brno.

 • výherce termohrnku: Marie Svobodová, 22 let
 • výherce minirepráčků: Anna Benišová
 • výherce powerbanky: Anna Benišová

Gratulujeme!

Středeční obrázek (17. dubna 2019)

Dnes se slaví Evropský den informací pro mládež, tak je tu něco velmi tematického:


Informační centra pro mládež (ICM) dodržují tzv. Evropskou chartu informací pro mládež, jejíž nové znění bylo schváleno v dubnu 2018. Autorem Charty je organizace Eryica - European Youth Information and Counselling Agency. Charta definuje 9 základních principů, kterými se mají řídit pracovníci ICM v celé Evropě. V obrázku je skryto 8 principů, který princip chybí?

Správná odpověď: V obrázku chybí princip "podpora".

 • výherce termohrnku: Denis Valášek, 18 let
 • výherce minirepráčků: Petra Benišová
 • výherce powerbanky: Denisa Šnédarová

Gratulujeme!

Čtvrteční obrázek (18. dubna 2019)

EU má v současné době 28 členských států, zakládajících států však bylo pouho pouhých 6. Pět ze zakládajících států jsme využili při tvorbě dnešního soutěžního obrázku. Který zakládající stát nám ve word cloudu chybí?Existuje řada informačních sítí, které sdílí informace o EU např. síť středisek Europe Direct. I naše ICM spolupracuje na řadě aktivit s Europe Direct Olomouc. Takže dnešní otázka se bude týkat Evropské unie.

Správná odpověď: V obrázku chybí Lucembursko.

 • výherce termohrnku: Sára Ševčíková, 16 let
 • výherce minirepráčků: Věra Stejskalová
 • výherce powerbanky: Věra Stejskalová

Gratulujeme!

O jaké ceny jste soutěžili: