Městská knihovna Prostějov

  

 V knihovně se můžete těšit...

 • Virtuální Univerzita třetího věku

Pravidelné setkání účastníků Virtuální Univer- zity třetího věku. Závěrečná přednáška z cyklu Cestování – co jste možná nevěděli. Koná se pod záštitou Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze. Dostavte se v úterý 12. prosince v 9.30 hodin, do podkrovního sálu.

 • Mikuláš v knihovně

kdy: pondělí 4. prosince, 15 – 17.00 hodin
kde: Knihovna pro děti

Mikuláš čte velmi rád, a proto se rozhodl, že i letos navštíví knihovnu. Bude dohlížet na soutěže, hry a samozřejmě také na rozdávání odměn všem šikovným dětem.

 • Křest knihy Jarmily Pospíšilové

kdy: středa 6. prosince, 17.00 hodin
kde: podkrovní sál

Úspěšné prostějovské spisovatelce Jarmile Pospíšilové vychází další kniha. Nový příběh z oblíbené edice „Původní česká detektivka“ nakladatelství Moba má název Malovaná pýcha. Slavnostní křest se uskuteční v prostějovské knihovně, samozřejmě za účasti autorky.

 • Setkání knihovníků

kdy: pondělí 11. prosince, 14.00 hodin
kde: podkrovní sál

Tradiční setkání profesionálních i dobrovolných knihovníků okresu Prostějov – ohlédneme se za uplynulým rokem a vyměníme si navzájem své zkušenosti.

 • Deskohraní

kdy: středa 13. prosince, 16.00-18.00 hodin
kde: podkrovní sál

Všem příznivcům deskových her: od prosince si můžete deskové hry půjčovat z knihovny domů! Zveme vás na zábavné herní odpoledne, kde vám všechny hry představíme a naučíme vás hrát naše oblíbence, jako jsou třeba Munchkin, Pandemic a Švábí salát. Přijďte se podívat, zahrát si nebo jen fandit. Malí i velcí příznivci deskovek jsou vítáni. Káva, čaj a malé občerstvení zajištěno.

 • Slámový den

kdy: čtvrtek 14. prosince, 13.30 – 15.30 hodin
kde:
Knihovna pro děti

Přijďte pomoci na svět něčemu krásnému z hromádky slámy. Zkušená pletařka Miroslava Zatloukalová z Brodku u Konice, držitelka titulu Nositel tradic lidových řemesel, vám pomůže uplést si vlastní ozdoby na vánoční stromeček nebo třeba i něco pod něj. Ať je vám let kolik chce.

 • Setkání s Jakubem Řehákem

kdy: čtvrtek 14. prosince, 17.00 hodin
kde:
podkrovní sál

Autorské čtení básníka a esejisty Jakuba Řeháka se uskuteční v rámci jedinečného projektu Spisovatelé do knihoven, jehož cílem je představit čtenářům zajímavé současné české autory.

 • Vietnam ze severu na jih

kdy: pondělí 18. prosince, 17.00 hodin
kde:
podkrovní sál

Vyprávění a promítání fotografií prostějovské cestovatelky Kateřiny Francové, která pět týdnů cestovala po Vietnamu, kde načerpala spoustu nezapomenutelných zážitků, navštívila nádherná místa a ještě se naučila jezdit na skútru. Akce se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci projektu K 21.

 

Výstavy, tvořivé dílny, akce pro děti, soutěže 

 • Bohumil Olšanský – Koláže

Výstavu koláží z vlastních kreseb Bohumila Olšanského – konstruktéra a projektanta, ale také výtvarníka a fotografa, který je znám svými kreativními fotografiemi a netradičními úpravami kreseb a snímků, můžete navštívit v Galerii Na Půdě knihovny až do konce roku.

 

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

 

Pravidelné akce:

 • Poradna SOS

kdy: čtvrtek 14. prosince, 15.00–17.00
kde: učebna MK Prostějov (Skálovo náměstí 6, Prostějov)

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

 • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

 • Tvořivá knihovna

kdy: úterý 12. prosince, 9.00 hodin
kde: půjčovna

Pokračuje devátý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát budeme vyrábět vánoční dekorace. Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohou hlásit v půjčovně, počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.

 

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichstání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

 

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
telefon:
582 329 660
e-mail:
  sluzby zavináč knihovnapv.cz
www stránky:
www.knihovnapv.webnode.cz

Knihovna pro děti a mládež je už přestěhovaná. Nové dětské oddělení Městské knihovny Prostějov nadete v přízemích prostorách Zámku Prostějov (Pernštýnské nám. 8).