Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete těšit...

  • Letní čtenářská výzva

kdo: pouze registrovaní uživatelé

Kdo si v průběhu července a srpna půjčí a přečte alespoň šest knih, které vyhovují desíti kritériím výzvy, bude zařazen do slosování o knižní ceny. Pracovníci knihovny razítkem potvrdí přečtení nejvíce dvou knih (nebo také e-knih) v průběhu každého týdne. Zadání, podrobnosti a formulář k vyplňování výzvy jsou na adrese www.knihovnapv.cz/vyzva, nebo je možné si je vyzvednout přímo v knihovně, kde se následně vyplněné archy budou odevzdávat.

  • Prázdninové luštění s knihovnou

Chcete se o prázdninách příjemně zabavit, trošku poučit a ještě navíc vyhrát knihu? Zúčastněte se dalšího ročníku prázdninového Luštění s knihovnou. I tentokrát jsme pro vás, opět ve spolupráci s Hádankářským kroužkem Hanáci, připravili křížovku a osmisměrku. Můžete si je vyzvednout (a vyplněné zase odevzdat) v knihovně nebo si je stáhnout z našeho webu. Pět vylosovaných výherců získá odměnu – samozřejmě knižní.

Výstavy, tvořivé dílny, akce pro děti, soutěže 

  • Luštíme s knihovnou

Pokračuje celoroční luštitelská soutěž o ceny, kterou připravil Petr Urbánek z Českého svazu hádankářů a křížovkářů. Zadání křížovek je k dispozici v čítárně nebo na webu knihovny. Třetí kolo probíhá od 1. 6. do 30. 7. a čtvrté kolo od 1. 8. do 27. 9.

  • Grafický design není umění! Anebo je? 

Výstava prací studentů prostějovské Střední školy designu a módy přináší výběr toho nejlepšího z předmětů počítačová grafika, multimediální příprava, webdesign a design. Můžete ji navštívit v Galerii Na Půdě knihovny až do konce srpna.

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

 

Pravidelné akce:

  • Poradna SOS

kdy:
kde: učebna MK Prostějov (Skálovo náměstí 6, Prostějov)

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

  • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

 

UPOZORNĚNÍ Knihovna pro děti a mládež bude z důvodu stěhování uzavřena od 14. 7. do 31. 8.

Letní provoz knihovny - srpen:

  • půjčovna pro dospělé, čítárna, studovna a hudební oddělení – Po, St, Čt, Pá 8.00-17.00. Út, So, Ne - zavřeno
  • knihovna pro děti a mládež – zavřeno
  • pobočky Sídliště Svobody a Studentská mají zavřeno

 

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichystání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

 

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
tel.:
582 329 660
e-mail:
 sluzby zavináč knihovnapv.cz

www stránky: www.knihovnapv.webnode.cz

Knihovna pro děti a mládež
Pernštýnské nám. 8 (mapa)
tel.: 582 329 673
e-mail: detske zavináč knihovnapv.cz