Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete v červenci těšit na...

  • Pizza kvíz

kdy: pondělí 1., 8., 15., 22., 29. 7. od 11.00 do 11.45 h  

Jsou vaše děti hladové? Po informacích? Po jídle? Nebo prostě rády řeší rébusy? V knihovně pro děti a mládež se jim dostane všeho. Každé prázdninové pondělí v 11 hodin odstartuje soutěž v luštění hádanek, křížovek a kvizů. Ze správných odpovědí se ve 12 hodin vylosují tři dětští luštitelé (do 15 let), kteří dostanou čerstvou pizzu od Pizzerie Pohoda.

Knihovna pro děti a mládež

  • Tvořivá dílna

kdy: pondělí 1., 8., 15., 22., 29. 7. od 14.00 do 16.00 h

Tvoříte rádi? Pak je pro vás knihovna to pravé místo! Každéprázdninové pondělní odpoledne budeme vyrábět dárečky,upomínkové předměty a další drobnosti z papíru a přírodních materiálů. Akce je určena dětem do 15 let a koná se s podporou projektu Zdravé město Prostějov.

Knihovna pro děti a mládež

  • Deskohraní
kdy: středa 3., 10., 17., 24., 31. 7. od  10 do 16 h 

Letní počasí může být jako na houpačce, ale v knihovně je vždycky příjemně. V prázdninové středy se u nás můžete schovat před horkem či deštěm a zahrát si „deskovky“. Každý týden budou k dispozici jiné. Přijďte sami, s rodiči, nebo s kamarády, vyberou si malí i velcí.

Knihovna pro děti a mládež

  • Čtení pohádek a příběhů pro nejmenší (2 - 5 let)

kdy: čtvrtek 4., 18. 7. od  9 do 11 h   

Čtete vašim dětem? A chcete získat tipy na knížky, které se jim budou líbit? Přijďte si poslechnout čtení určené těm nejmenším. Všechny knihy, jak čtené, tak doporučené, si budete moct vypůjčit domů.

Knihovna pro děti a mládež

  • Čtení pohádek a příběhů

kdy: čtvrtek 11., 25. 7., od 13.00 do 15.00 h

Je čtvrtek, venku prší a nedá se nic dělat? Nebo jste už unavení sluníčkem? Přijďte do knihovny pro děti a mládež, pohodlně se usaďte, přečteme vám pohádku, která se bude líbit všem od 5 do 99 let.

Knihovna pro děti a mládež

Po celý měsíc:

  • Letní čtenářská výzva – soutěž o knižní ceny
Vybíráte si četbu na léto? Rádi vám pomůžeme. Vyberte si tak, abyste splnili naši výzvu. Kdo si v průběhu července a srpna půjčí a přečte alespoň šest knih, které vyhovují desíti kritériím výzvy, bude zařazen do slosování o zajímavé knižní výhry. Vyberte si například jednu knížku podle obálky, druhou se zvířetem v názvu a další ze žánru sci-fi nebo fantasy. To jsou jen příklady. Zadání a podrobnosti najdete na adrese www.knihovnapv.cz/vyzva.
  • Prázdninové luštění s knihovnou
Chcete se o prázdninách příjemně zabavit, trošku poučit a ještě navíc vyhrát knihu? Zúčastněte se dalšího ročníku prázdninového Luštění s knihovnou. I tentokrát jsme pro vás, opět ve spolupráci s Hádankářským kroužkem Hanáci, připravili křížovku a osmisměrku. Můžete si je vyzvednout (a vyplněné zase odevzdat) v knihovně nebo si je stáhnout z našeho webu. Pět vylosovaných výherců získá knižní odměnu.
  • Designem za dobrou náladu
Výstava výtvarných prací studentů prostějovské Střední školy designu a módy v oboru Multimediální tvorba. Práce byly inspirovány tzv. „dobrou náladou“. Je to odpověď studentů na současné nálady ve společnosti ovlivněné politickým či ekologickým děním. Výstava je součástí letošních oslav stoletého výročí školy a můžete ji navštívit v Galerii Na Půdě knihovny do konce srpna.

Pravidelné akce:

  • Poradna SOS  

kdy: čtvrtek 11., 25. 7. 15 – 17 h  

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

Učebna

  • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichystání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
tel.:
582 329 660
e-mail:
 sluzby zavináč knihovnapv.cz

www stránky: www.knihovnapv.webnode.cz
FB: Městská knihovna Prostějov

Knihovna pro děti a mládež
Pernštýnské nám. 8 (mapa)
tel.: 582 329 673
e-mail: detske zavináč knihovnapv.cz