Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete v prosinci těšit na...

  • Setkání knihovníků

kdy: úterý 11. prosince 2018, 14.00

Tradiční setkání profesionálních i dobrovolných knihovníků okresu Prostějov – ohlédneme se za uplynulým rokem a vyměníme si navzájem své zkušenosti.

  • Vánoční tvořivá dílna

kdy: pátek 14. prosince 2018, 10.00-17.00

Přemýšlíte o tom, jaká drobnost by ještě udělala o Vánocích radost vašim blízkým? Přijďte se inspirovat do knihovny. Možná by to mohl být dárkový poukaz na roční registraci do knihovny, vlastnoručně vyrobená záložka, mini loutka nebo vánoční přání. Zastavte se na chvilku v předvánočním shonu, můžete si vyzkoušet zdobení perníčků, ochutnat čaj, kávu, vánoční cukroví a vyrobit si něco hezkého pod stromeček.

  • Setkání s přátelskými Filipínami

kdy: pondělí 17. prosince 2018, 17.00

Vyprávění a promítání fotografií prostějovské cestovatelky Kateřiny Francové, která strávila měsíc na Filipínách, kde načerpala spoustu nezapomenutelných zážitků, navštívila nádherná místa, seznámila se s nejmenší opičkou na světě a šnorchlovala se žralokem obrovským.

Výstavy, tvořivé dílny, akce pro děti, soutěže 

  • Srdcovka Madagaskar

Výstavu fotografií prostějovských cestovatelů Jany Římské a Miloše Kouřila z jejich cesty na jeden z největších ostrovů světa můžete navštívit v Galerii Na Půdě knihovny až do konce roku.

  • Na stopě literatuře

kdy: pátek 7. prosince 2018, 8.00-13.00
kde: budova SŠ ART ECON (Husovo nám. 91, Prostějov)

Znalostní literární soutěž pro studenty prostějovských základních a středních škol. Hrajeme o knižní ceny, ale hlavní je něco se dozvědět a pobavit se.

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

Pravidelné akce:

  • Poradna SOS

kdy: 13. prosince 2018, 15.00-17.00
kde: učebna MK Prostějov (Skálovo náměstí 6, Prostějov)

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

  • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

Virtuální univerzita třetího věku

kdy: úterý 4. a 11. prosince 2018, 9.30
kde: Podkrovní sál

Zahajujeme zimní semestr Virtuální Univerzity třetího věku. Otevíráme nový cyklus přednášek nazvaný „České dějiny a jejich souvislosti – 2. část“. Profesor Karlovy univerzity PhDr. Zdeněk Beneš, CSc. nám v šesti videopřednáškách přiblíží dějiny českých zemí od 15. do 19. stol. Přihlášky a další informace získáte na první hodině, kde si můžete vše nezávazně vyzkoušet. Tato akce je určena seniorům. Zúčastnit se mohou studenti předchozích kurzů i noví zájemci.

Tvořivá knihovna

kdy: úterý 11. prosince 2018, 9.00

Pokračuje desátý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát si vyzkoušíme leptání skla. Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohou hlásit v půjčovně, počet míst je omezen.

 

UPOZORNĚNÍ 

Plánované stěhování dětské knihovny zpět na Vápenici se opozdí. 

Od 3. září bude provoz dětského oddělení pokračovat na nádvoří prostějovského zámku na Pernštýnském náměstí. Těšíme se na vás jako obvykle v pondělí, ve středu, ve čtvrtek a v pátek od 11.00 do 17.00 hod., v sobotu pak od 8.00 do 11.30 hod.

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichystání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

 

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
tel.:
582 329 660
e-mail:
 sluzby zavináč knihovnapv.cz

www stránky: www.knihovnapv.webnode.cz
FB: Městská knihovna Prostějov

Knihovna pro děti a mládež
Pernštýnské nám. 8 (mapa)
tel.: 582 329 673
e-mail: detske zavináč knihovnapv.cz