Městská knihovna Prostějov

 V knihovně se můžete v prosinci těšit na...

 • Pohádkové čtení pro nejmenší

kdy: úterý 3.12. od 10.00 - 11.00 h 

Čtete vašim dětem? A chcete získat tipy na knížky, které se jim budou líbit? Přijďte si poslechnout čtení určené těm nejmenším. Pohádkové čtení se koná každé první úterý v měsíci od 10 do 11 hod. Na akci je nutné se předem přihlásit - osobně nebo telefonicky (582 329 673), počet míst je omezen.

Knihovna pro děti a mládež

 • Setkání knihovníků

kdy: úterý 3.12., od 14.00 h

Tradiční setkání profesionálních i dobrovolných knihovníků okresu Prostějov – ohlédneme se za uplynulým rokem a vyměníme si navzájem své zkušenosti.

Učebna

 • Mikuláš v knihovně

kdy: čtvrtek 5.12. 15.00 - 17.00 h 

Mikuláš čte velmi rád, a proto se rozhodl, že i letos navštíví knihovnu. Bude dohlížet na soutěže, hry a samozřejmě také na rozdávání odměn všem šikovným dětem. Akce se koná s podporou projektu Zdravé město Prostějov.

Knihovna pro děti a mládež

 • Poezie kolem nás

kdy: čtvrtek 5.12. od 17 h 

Křest knihy amatérského fotografa Ivana Vikára. Jeho fotografie nabízejí netradiční pohled na obyčejné věci a jsou doprovázeny citacemi známých autorů.

Podkrovní sál

 • Křest knihy Taťány Krejsové

kdy: čtvrtek 12.12. od 17 h 

Křest nové knihy prostějovské rodačky Taťány Krejsové. Výbor povídek představuje výběr z celé její tvorby od 60. let do současnosti.

Podkrovní sál

 • Vánoční tvořivá dílna

kdy: pátek 13.12. 10.00 - 17.00 h 

Přemýšlíte o tom, čím ještě o Vánocích potěšit své blízké? Přijďte se inspirovat do knihovny! Možná by to pravé mohl být dárkový poukaz na roční registraci do knihovny s vlastnoručně vyrobenou obálkou, originální voňavá ozdoba na stromeček ze sušených jablek nebo jen drobnost pro radost. Zastavte se na chvilku v předvánočním shonu a přijďte si třeba ozdobit medový perníček, dát si čaj nebo kávu a tvořivě strávit chvilku před Vánoci.

Podkrovní sál

 • Jak se koupou sloni na Srí Lance

kdy: pondělí 16.12. od 17.00 h 

Vyprávění a promítání fotografií prostějovské cestovatelky Kateřiny Francové, která strávila šest týdnů na Srí Lance. Načerpala tam spoustu nezapomenutelných zážitků, navštívila nádherná místa a jako dobrovolnice se starala o želvy a slony.

Podkrovní sál

 • Tvořivá dílna

kdy: čtvrtek 19.12. 15.00 - 17.00 h 

Tvoříte rádi? Pak je pro vás knihovna to pravé místo! Před Vánoci budeme vyrábět drobnosti, které udělají radost rodičům, prarodičům či kamarádům. Můžete si vyrobit krabičku na dárek, záložku, závěsnou rybičku nebo vlastnoručně namalovanou placku. Akce je určena dětem do 15 let a koná se s podporou projektu Zdravé město Prostějov.

Knihovna pro děti a mládež

UPOZORNĚNÍ: od 23. 12. 2019 do 1. 1. 2020 bude knihovna uzavřena

Po celý měsíc:

 • Prostějovské ulice: on-line kvíz

Vyzkoušejte si zábavný kvíz, ve kterém se dozvíte, podle čeho nebo koho byly pojmenovány prostějovské ulice a jaké bylo jejich původní jméno. Kvíz najdete na adrese: www.knihovnapv.cz/soutez. Ti, kdo odpoví správně na všechny otázky, budou zařazeni do slosování o knižní ceny. Soutěžit můžete celý listopad.

 • Da Vinci - soutěž pro děti

Letos uplynulo 500 let od úmrtí jednoho z největších géniů všech dob. Připomeňte si s námi Leonardův obrovský talent a soutěžte o skvělé ceny. Vyberte si jeden z jeho vynálezů, návrhů nebo obrazů a ten výtvarně zpracujte. Můžete namalovat obrázek nebo třeba vytvořit 3D model. Soutěžní projekty odevzdávejte od 1. listopadu 2019 do 30. dubna 2020 v Knihovně pro děti a mládež na ul. Vápenice. Více informací o soutěži najdete na adrese www.knihovnapv.cz/leonardo.

Pravidelné akce:

 • Poradna SOS  

kdy: čtvrtek 12.12. 15.00 - 17.00 h

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

Učebna

 • Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

Rodinná registrace

Od 1. října 2016 je možné si v knihovně zřídit rodinné čtenářské průkazy za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník získá svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20 korun na celý rok. Této možnosti mohou využít například manželé, rodiče a jejich děti (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny.

Přichystání knih dle vlastního výběru

Od 1. října 2016 je možnost nechat si přichystat knihy podle vlastního výběru. Přes internet se připojíte ke katalogu a můžete si v pohodlí domova vyhledat knihy, které potřebujete. Ty, které jsou momentálně volné a jsou v knihovně k dispozici, si můžete nechat odložit a přijít si je do dvou dnů vyzvednout.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
tel.:
582 329 660
e-mail:
 sluzby zavináč knihovnapv.cz

www stránky: www.knihovnapv.webnode.cz
FB: Městská knihovna Prostějov

Knihovna pro děti a mládež
Pernštýnské nám. 8 (mapa)
tel.: 582 329 673
e-mail: detske zavináč knihovnapv.cz