Městská knihovna Prostějov

Program na září:

 • Poradna SOS

kdy: čtvrtek 3. a 17. 9., 15:00 - 17:00
kde: u
čebna

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý sudý týden, vždy ve čtvrtek, se v Městské knihovně Prostějov koná „Poradna pro spotřebitele“. Odborní právní poradci Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace s Vámi budou řešit Váš konkrétní problém.

 • Semináře Wolkrova Prostějova

kdy: úterý až čtvrtek 1. - 3. 9., 11:00 - 16:00
kde: podkrovní sál

Semináře fyzického básnictví lektora Petra Váši budou zaměřeny na propojování řečového, hlasového a pohybového sebevyjádření. Jsou určeny účastníkům festivalu Wolkrův Prostějov.

 • Jak obalit knížku

kdy: čtvrtky 3., 10. a 17. 9., 15:00 - 17:00
kde: knihovna pro děti a mládež

Nebaví vás shánění obalů na sešity a učebnice do školy? Nebo prostě chcete, aby vám vaše oblíbené knížky déle vydržely? Ať je vám let kolik chce, přijďte do knihovny pro děti a mládež a my vás naučíme úhledně obalovat knihy do fólie. Akce se koná s podporou projektu Zdravé město Prostějov. 

 • Křest knihy Jarmily Pospíšilové

kdy: středa 9. 9., 17:00
kde: podkrovní sál

Úspěšné prostějovské spisovatelce Jarmile Pospíšilové vychází nová kniha nazvaná „… a naposled konvalinky.“ Slavnostní křest se uskuteční v prostějovské knihovně, samozřejmě za účasti autorky. Kmotrou knihy bude Táňa Krejsová. 

 • Piknik u knihovny

kdy: sobota 12. 9., 10:00 - 12:00

Jak nejlépe zahájit hodový víkend? Přece sobotním piknikem s knihovnou! Přijďte za námi příjemně posnídat v parčíku u knihovny. I letos pro vás budou připraveny čaj, káva, kakao, čtivo a další dobroty. Zvláště se můžete těšit na naše skvělé knihovnické vafle! Pozvěte známé, sousedy a kamarády, vezměte s sebou piknikovou deku, něco dobrého a užijte si sváteční dopoledne netradičním způsobem. Pokud bude pršet, schováme se do knihovny. Akce se koná se s podporou projektu Zdravé město Prostějov.

 • Ekvádor a Galapágy

kdy: středa 16. 9., 17:00
kde: podkrovní sál

Společně s manžely Márovými navštívíme exotickou zemi na rovníku. Nejprve se zastavíme na ostrově Bonaire v Karibském moři, pak se ubytujeme přímo v ekvádorské rodině a na závěr se vydáme za ojedinělými zvířaty na stále nedotčené Galapágy.

 • Jiří Valtr: Invence

kdy: čtvrtek 17. 9., 17.00
kde: podkrovní sál

Vernisáž výstavy prostějovského výtvarníka. Autor představuje tvorbu uplynulého roku. Obrazy s pro něj typickou nápaditostí jsou vytvořené kombinovanou technikou. Výstavu můžete navštívit v galerii Na Půdě knihovny až do konce října.

 • Setkání se spisovatelkou Petrou Dvořákovou

kdy: středa 23. 9., 17:00
kde: podkrovní sál

Zveme vás na setkání s jednou z našich nejoblíbenějších současných autorek. Přijďte si poslechnout čtení z jejích knih Dědina, Chirurg nebo Vrány, které se staly bestsellery a uspěly i u literárních kritiků, a nahlédněte do jejího profesního i soukromého života.

 • Deskohraní

kdy: čtvrtek 24. 9., 15:00 - 17:00
kde: knihovna pro děti a mládež

Oblíbené deskohraní se vrací! I v průběhu školního roku si můžete v knihovně zahrát deskové hry – se svými kamarády nebo s náhodnými spoluhráči. Nakoupili jsme pro vás nové hry, přijďte si je vyzkoušet – sami, s kamarády či rodiči, pro všechny se najde ta pravá hra.

 • Tvořivá knihovna

kdy: úterý 29. 9., 9:00
kde: půjčovna

Začíná dvanáctý ročník oblíbené výtvarné dílny „Tvořivá knihovna“. Tentokrát budeme vyrábět podzimní dekorace. Tato akce je určena především seniorům. Zájemci se mohou hlásit v půjčovně, počet míst je omezen. Těšíme se na Vás.

 • Virtuální univerzita třetího věku

kdy: úterý 29. 9., 9:30
kde: podkrovní sál

Otevíráme nový cyklus přednášek „Leonardo da Vinci“. Profesor UP v Olomouci doc. Martin Pavlíček nám prostřednictvím videopřednášek přiblíží život a dílo této významné renesanční osobnosti. Přihlášky a další informace získáte na první hodině, kde si můžete vše nezávazně vyzkoušet. Tato akce je určena seniorům. Zúčastnit se mohou studenti předchozích kurzů i noví zájemci.

 • Beseda s personalistkou

kdy: středa 30. 9., 17:00
kde: podkrovní sál

Hledáte uplatnění na trhu práce? Nevíte, jakých chyb se vyvarovat při psaní životopisu, motivačního dopisu a sebeprezentace? Přijďte na přednášku personalistky Gabriely Bartákové. Odhalí vám slabiny mnoha životopisů a ukáže nejčastější chyby, které uchazeči dělají na pohovorech. Dozvíte se, jak zvýšit své šance na úspěch a být pozván na osobní pohovor

Po celý měsíc:

 • Agatha Christie – on-line kvíz

Letos uplyne 130 let od narození nejznámější a také nejlépe prodávané autorky oblíbených detektivních příběhů. Připomeňte si spolu s námi její život a dílo v zábavném on-line kvízu, který najdete na adrese: www.knihovnapv.cz/soutez. Ti, kdo odpoví správně na všechny otázky, budou zařazeni do slosování o knižní ceny. Soutěžit můžete celé září.

 • Soutěž v knihovně s Dobrodruhem Timem

Ptáte se, kdo je Timo? Je to malý zvídavý chlapec, který ve své vesnici přečetl už všechny knihy. A tak mu nezbývá než vyrazit na vlastní dobrodružství plné nebezpečí, záhad a přátelství. V knihovně pro děti a mládež si u knihovnice vyzvednete slepou mapu a můžete začít soutěžit. Každý dobrodruh, který splní všechny úkoly, dostane zajímavou odměnu. S nakladatelstvím CREW, které akci pořádá, můžete zároveň soutěžit o jejich komiksy pro děti. Neváhejte a vydejte se s námi za dobrodružstvím! Soutěžit můžete do konce listopadu 2020. Více informací na www.knihovnapv.cz.

 • Soutěž s Leonardem - výstava
Víte, co se dětem vybaví, když se řekne Leonardo da Vinci? Přijďte se podívat do Knihovny pro děti a mládež. Po celé září se tam koná výstava obrázků a 3D modelů z právě ukončené soutěže. Vyzvedněte si od knihovnic hlasovací lístky a obodujte nápady a zpracování našich soutěžících. Autory tří nejobdivovanějších děl odměníme knížkou.


Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/

Rodinná registrace

Jeden člen rodiny za stovku, ostatní jen za dvacet.

Čtenářský průkaz je nepřenosný a jeho majitel plně zodpovídá za vrácení vypůjčených dokumentů. Nově jim však můžeme nabídnout tzv. rodinnou registraci za zvýhodněný poplatek. Pokud jeden člen rodiny vlastní čtenářský průkaz, jeho rodinný příslušník může získat svoji vlastní legitimaci za zvýhodněnou cenu 20,- Kč na celý rok. Této možnosti mohou využít např. manželé, rodiče, děti a sourozenci (pouze studenti do 26 let). Podmínkou je prokázat stejné trvalé bydliště všech členů rodiny. Bude ustanoven tzv. kmenový čtenář, který zaplatí registrační poplatek v plné výši (to bude vždy ten, kdo má platit nejvyšší registrační poplatek), ostatní členové pak zaplatí jednotnou sníženou cenu 20,- Kč. Každý člen rodiny vyplní svoji přihlášku a bude mít svůj vlastní čtenářský průkaz. Bude také plně zodpovídat za své výpůjčky, za jejich vracení či případné prodloužení výpůjční doby.

E-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu v katalogu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz, na chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 9000 e-knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

Kontakt:

Městská knihovna Prostějov (mapa)
Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
tel.:
582 329 660
e-mail:
 sluzby zavináč knihovnapv.cz

www stránky: www.knihovnapv.webnode.cz
FB: Městská knihovna Prostějov

Knihovna pro děti a mládež
Pernštýnské nám. 8 (mapa)
tel.: 582 329 673
e-mail: detske zavináč knihovnapv.cz