Mlčení bolí

Kampaň Mlčení bolí (www.mlceniboli.cz) probíhá od června 2015 ve všech regionech České republiky. Hlavním cílem je rozbourat mýty a tabu kolem domácího a zviditelnit činnost intervenčních center ČR. Do kampaně se zapojila také řada známých osobností (svoji tvář jí propůjčili např. Jiří Bartoška, Jan Kačer, Pavel Anděl, Roman Šebrle, Bára Basiková, Ilona Svobodová, Nela Boudová a množí další). Stržením symbolické pásky z úst vybízejí veřejnost, aby se nebála o domácím násilí otevřeně mluvit.

Tento projekt zacílený na zlepšení praxe při prevenci, identifikaci a potírání domácího násilí prostřednictvím profesní specializace spustila Asociace pracovníků intervenčních center ČR (APIC).

Domácí násilí je velice závažný fenomén, o kterém by se nemělo mlčet! Oběti domácího násilí potřebují pomoc a podporu nejen svého okolí, ale i široké veřejnosti. Nebuďte lhostejní a připojte se ke kampani Mlčení bolí, je to snadné!

Součástí kampaně Mlčení bolí je také rozsáhlá výzva na sociálních sítích. Mlčení bolí vybízí lidi na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Youtube, aby vyjádřili svou podporu nasdílením vlastní fotografie s páskou přes pusu a hashtagem #mlceniboli.

Takže...

 1. Vyfotografujte se.
 2. Fotku sdílejte s hashtagem #mlceniboli.
 3. Nominujte 3 kamarády.

Vyslovte svůj nesouhlas s domácím násilím,
nebojte se promluvit a upozornit své okolí na to, že „mlčení bolí“.

Součástí projektu je rozsáhlý sociologický výzkum mezi odborníky a uživateli služeb určených ohroženým osobám, zaměřený na mapování možností řešení případů domácího násilí. APIC připravuje výukové aplikace určené pracovníkům institucí zainteresovaných na problému, chystá vydání populárně naučné knihy o domácím násilí v České republice.

 

Prvním krokem z domácího násilí může být:

 • telefonát na některou z linek důvěry
 • telefonát na nepřetržitou DONA linku na tel.: 2 51 51 13 13

Další místa odborné psychologické, sociální a právní pomoci:

 • Intervenční centra
 • Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy
 • Občanské poradny
 • Poradny Bílého kruhu bezpečí
 • Krizová centra psychosociální pomoci
 • Azylové domy

 

Kam pro radu nebo více informací: