Noc venku – Sleep out

Cílem akce je seznámit se s problematikou bezdomovectví, poznat, jaké to je spát venku a zároveň získat prostředky, které budou použity na podporu lidí bez domova. Celá myšlenka pochází z Británie, kde probíhá paralelně několik akcí typu Noc venku.

Letos se akce koná v noci ze čtvrtka na pátek 24. listopadu 2016.

Vstupné tradičně tvoří trvanlivé potraviny (polévky, čaje, konzervy a podobně), ponožky či spodní prádlo, které budou použity v zimě v terénních programech pro lidi bez domova.

Noc venku Olomouc 2016

kdy: 24. listopadu 2016
kde:
Letní kino Olomouc, Pekární 26, Olomouc (mapa)
FB:
www.facebook.com/nocvenkuolomouc
FB událost:
www.facebook.com/events/1845844418970491/

Čtvrtý ročník olomoucké Noci venku se odehraje v areálu letního kina, kde nás opět podpoří vojáci z hranické posádky a rozablí tady svůj základní tábor. Doprovodný program tradičně zahájí divadelní uskupení O.LIVY, budou následovat přednášky v prostorách baru, koncerty ve velkém stanu a po celou dobu bude otevřena polní kuchyně.

Vstupným na akci jsou potraviny (instantní polévky, konzervy, cukr, čaj a podobně) nebo prostředky osobní hygieny v hodnotě 50 Kč, které spolupořádající organizace sociálních služeb pro osoby bez přístřeší využijí přes zimní „sezónu“ pro své klienty. Nejodvážnější účastníci akce mohou přespat pod širým nebem a ráno obdrží certifikát.

Pořádá: Socio.faktor, FF UPOL, Charita Olomouc, Město Olomouc

Doprovodný program:

  • 17:00 – Zahájení
  • 17:30 – O.LIVY Improshow
  • 18:30 – Kyófú
  • 20:00 – Jananas
  • 22:00 – Film pro spáče

 

Kde jinde můžete tento projekt podpořit?

Noc venku byla v České republice poprvé realizována v Ostravě 22. listopadu 2012. Po prvním ročníku získala tato iniciativa prestižní mezinárodní cenu Sozial Marie určenou pro sociálně inovativní projekty. Od roku 2013 se k Ostravě začala přidávat další česká města a Bratislava.

Další města zastoupená nějakou organizací nebo třeba jen týmem dobrovolníků se mohou přidat po podpisu partnerské smlouvy.

V případě zájmu o zapojení kontaktujte koordinátorku Noci venku Ostrava a kontaktní osobu pro všechna zapojená města Dominiku Najvert (dominika.najvert zavináč email.cz, 604 540 247)

 

zdroj: http://nocvenku.cz/