Občan a společnost

Ke stažení

Moje První bydlení ke stažení

 

Tipy na zajímavé weby 

Chcete občas jednorázově dobrovolničit, a nevíte, kde začít? Zapojte se do projektu „Um sem um tam“, který se dílem podobá jiným: zadavatelé z neziskových organizací poptávají provedení odborné práce — v oblasti IT, grafiky, marketingu a dalších — od možných dobrovolných dodavatelů.

Kdo by mohl chtít pomoci:

- Máte občas pocit, že byste společnosti rádi něco vrátili.
- Pracujete nárazově, zrovna nemáte zakázku a nechcete zlenivět.
- Práci si hledáte, a než ji najdete, potřebujete si udržet sebevědomí, že pracovat dokážete.
- Chcete si vyzkoušet něco, o čem si myslíte, že umíte, ale ještě nemáte dost referencí na to, že by vám za to někdo zaplatil.

Smyslem Portálu veřejné správy je přinášet důležité informace z veřejného sektoru všem uživatelům.

Stránky neziskové organizace Občanské sdružení ochrany spotřebitelů TEST. V časopise a na internetu publikují testy výrobků a radí spotřebitelům.

Cílem projektu občanského sdružení Ekodomov je podporovat životní styl vedoucí k šetrnému přístupu a úctě k přírodě; zvýšit povědomí veřejnosti o problematice třídění a využívání odpadů, zejména bioodpadů; prosazovat využívání obnovitelných zdrojů energie a surovin a prosazovat technologie a výrobní postupy, jež jsou v souladu s principy udržitelného rozvoje. Na této stránce najdete řadu zajímavých aktivit pro veřejnost.

Máte otázky ohledně třídění odpadu? Na všechno vám odpoví na webu JakTřídit. Najdete zde videa, zajímavosti a především informace, jak vlastně to třídění funguje.

Web, kde může za odvoz nebo čokoládu nabídnout věci, které už nepotřebujete. A nebo si je naopak zdarma odvézt.

Rady a tipy, jak lze zabezpečit dům a odradit lupiče.

 

 

 

Aktuální celostátní informace, týkající se občana a společnosti, najdete na internetových stránkách Národního informačního centra pro mládež: