04/10/2012 - 30/06/2013
Murcia (Španělsko)

O mně:

Jmenuji se Pavla a je mi 29 let. Poslední 3 roky jsem pracovala v Olomouci, předtím jsem studovala sociologii a německou filologii na UP v Olomouci. Ráda potkávám nové lidi a poznávám nová místa. Díky kamarádce jsem se dozvěděla o programu EDS a ihned se rozhodla do toho jít. Program EDS je jedinečná příležitost jak získat nové zkušenosti a poznat jinou zemi.

Hobby:

Ráda cestuji, jezdím na kole nebo na inlinech. Poslední rok jsem se ve svém volné čase věnovala především tanci flamenca a výrobě šperků. Ráda jezdím na filmové, divadelní a hudební festivaly.

Projekt:

Od 4. října bydlím v Murcii, kde se účastním projektu, který je zaměřen na propagaci programu EDS a dále pak kontaktování zahraničních organizací, které mají zájem se zúčastnit výměny dobrovolníků. Svoji EDS jsem vybírala podle země, až pak podle témat. Španělsko mě přitahuje díky své kultuře a lidem. Murcia je hlavním městem stejně zvané provincie Murcia na jihovýchodě Španělska. Velikostí by se dalo přirovnat k Brnu, ale na rozdíl od něj je tu neustále modré nebe. Smile

V rámci projektu spolupracujeme na organizování výměny mládeže, EVS nebo projektu Leonardo, tzn. každý den od 9-14 hod. jsme v kanceláři. Dále máme odpolední aktivity, které se týkají výuky jazyků. Všichni dobrovolníci jsou zapojeni do aktivit jazykového klubu (Club de Idiomas), což jsou hodiny konverzace v Aj pro děti a také pro dospělé. Aktivity probíhají v mládežnických centrech ve měste Murcii a v okolí. Dále pak jazykový klub organizuje tandemy AJ-ŠJ nebo NJ-ŠJ. Výuka jazyků mě baví, ale úroveň znalosti cizích jazyků je tu dost nízká, tak si myslím, že je to pro zdejší lidi velká příležitost jak se trochu zdokonalit.

Na jaře bude kampaň pro přípravu výměn mládeže, které budou probíhat v průběhu léta. Projekt bych doporučila. Rozhodně je zajímavý a zahrnuje rozmanité aktivity. Pokud by o něj někdo měl zájem, je třeba oslovit tuto organizaci nejpozději do začátku ledna a hlavně vzít si pak sebou hlavně letní oblečení Smile