Rodiny Čechů a cizinců se letos mohou zúčastnit již 16. ročníku společných setkání u netradičního nedělního oběda. Připojte se k více než šestnácti stům rodin, které po dobu trvání projektu

Rodina Odvedle

našli odvahu potkat se s odlišnou kulturou a získat nové přátelé.

Koncept rodinných setkání úspěšně funguje od roku 2004 a snaží se podporovat kvalitní komunikaci na individuální úrovni. Za dobu trvání projektu usedlo ke společným obědům celkem víc jak 4000 osob, které se předtím neznaly.

  • Setkání rodin Čechů a cizinců u společného oběda

Kdo se může projektu zúčastnit?

  • české rodiny a rodiny cizinců z třetích zemí žijící legálně na území ČR; nejméně dva lidé, kteří se považují za rodinu (není povinné, aby byli manželé).

Bohužel se nemohou zúčastnit:

  • ti, kteří se projektu již účastnili;
  • obyvatelé EU (mimo obyvatel ČR);
  • státní příslušníci, kteří podali žádost o udělení mezinárodní ochrany, ti, kteří mají status uprchlíka, nebo ti, kteří pobývají na území ČR nelegálně;
  • smíšená manželství, kde je jeden z partnerů občanem EU.

Pokud všechno souhlasí, stačí pouze vyplnit online přihlášku a tým koordinátorů vás bude před setkáním kontaktovat.

Jak vyplnit přihlášku?

V on-line přihlášce k setkání rodin uvedete své kontaktní údaje, zaměstnání a koníčky. Tyto informace poslouží k tomu, aby koordinátoři projektu našli ve vašem okolí takovou rodinu, abyste měli co nejvíce společného a návštěva se opravdu povedla (samozřejmě např. zohlední, jakými jazyky se domluvíte).

Jak setkání probíhá?

Jde o jednodenní nedělní setkání vždy u jedné z rodin - buď české nebo cizinecké. Jedna z rodin je tedy hostitelská, připraví pro svou návštěvu nedělní oběd i program. Záleží vždy na každém, co komu vyhovuje a na co má náladu a chuť. U každého setkání je i asistent - klíčová osoba, která před samotným setkáním osobně obě rodiny zkontaktuje a podá jim informace o druhé rodině a také o průběhu setkání.

Váháte, nejste si jistí? Podívejte se na video ze setkání Rodiny Odvedle.

Rodina Odvedle 2019
16. ročník

Kdy: 24. listopadu 2019 ve 13.00 hod.
Kde: ve všech krajích ČR

 

  • Neboj se zeptej se

V rámci letošního projektu bude vytvořeno 6 humorně-vzdělávacích videí, která mají divákům z široké veřejnosti přiblížit kulturu vybraných účastníků s důrazem na otázky, které zůstávají dlouhodobě nezodpovězené. Již proběhla natáčení jednotlivých dílů v duchu „všechno, co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat o nějaké jiné kultuře". Po dokončení postprodukční práce se již brzy můžete těšit na zajímavosti z Arménie, Kazachstánu, Ruska, Vietnamu, Indie a Mongolska.

  • Společná setkání

I v tomto roce se uskuteční společná setkání rodin, které se do projektu zapojily v minulých letech. Aktivita vznikla na základě přání účastníků s cílem diskutovat o osobních zkušenostech a dojmech. Tato setkání proběhnou na podzim roku 2019 na Vysočině, v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V rámci těchto setkání bude připraven kulturní program s ochutnávkou národních jídel. Cílem je, aby se rodiny navzájem seznámili a sdělili své dojmy a zkušenosti s projektem a podobných aktivitách na integraci cizinců.

 

Kontakt na organizátory:

Slovo 21, z. s.
Štěpánská 1, Praha 2

tel.: 222 518 554
e-mail: slovo21 zavináč centrum.cz

www stránky: www.slovo21.cz