Vytvořte komiksový příběh s chemickou tématikou

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo k Roku chemie výtvarnou soutěž

Vytvořte komiksový příběh s chemickou tématikou

Soutěž je určena žákům základních a středních škol a dělí se do dvou kategorií:

 • ruční práce
  Zvolená technika k vytvoření komiksového příběhu je libovolná – malba, kresba, fotomontáž, koláž, kombinovaná, černobíle i barevně.  Je nutno dodržet formu (minimální počet okének 5, maximální počet okének 15) a formát komiksu A3 a další požadavky dle pravidel.

Podle věku je soutěž členěna do 3 témat:

 1. Chemie v pohádce (děti do 10 let)
  Víte, že chemie je opravdu všude kolem nás? Vyberte si obecně známou klasickou pohádku, v jejímž názvu, nebo v níž se objevuje chemie a zpracujte chemickou část pohádky výtvarně. K názvu díla připojte i název pohádky.
 2. Život bez ropy (děti ve věku 10 - 15 let)
  Umíme žít bez toho, abychom využívali produkty, které vznikly za pomoci chemie? Známe více než 50 miliónů chemických látek a desítky tisíc z nich denně používáme k vylepšení svých životů. Věci, které denně požíváme i používáme a bez kterých se těžko obejdeme – chemie nám přináší stavební hmoty, barvy, textil, lepidla, gumu, umělé hmoty, prací prášky, paliva a oleje, léky, prostředky pro ochranu rostlin, doplňky potravin, kosmetiku, elektroniku, nanomateriály… Ukažte nám, jak chemie vylepšuje náš život a zpracujte téma "život bez ropy".
 3. Nové chemické objevy zlepšují život (15 - 20 let)
  Kdyby nebylo chemie, na pohodlný život, jak ho známe v České republice dnes, bychom mohli rovnou zapomenout. Vše se vyvíjí stále rychleji a překotněji. Nedávné objevy přinesly průmyslově vyráběné nanomateriály, objevujeme bílou a zelenou chemii, začnou nám pomáhat chemičtí roboti – jak nám tyto nové chemické obzory zlepší život?

Uzávěrka soutěže je 31. května 2011.

Autoři oceněných děl budou odměněni věcnými cenami. Z došlých děl budou uspořádány výstavy v prostorách MŽP a na dalších místech v ČR.

Oceněné práce budou vydány v publikacích.

Bližší informace k soutěži najdete v propozicích (.pdf) a v přihlášce (.rtf) nebo se obraťte na orgnizátory.

Organizátor soutěže:

Odbor environmentálních rizik Ministerstva životního prostředí
Vršovická 65, 100 10 Praha 10

Kontaktní osoba:
Ing. Kateřina Šebková, Ph.D.,
Tel.: 267 122 599
E-mail: katerina.sebkova@mzp.cz

 

Zdroj: www.msmt.cz