Vzdělávání

Školy a další organizace na Prostějovsku:

Ke stažení:

Tipy na zajímavé weby:

Pomoc především pro seniory v počítačovém světě – help linka, e-mailová poradna, zajímavé tipy a jiné. 

Online výuková hrasimulátor Evropy na dalších několik desítek let. Hra je určena pro doplnění výuky na gymnáziích v oblasti společenských věd a rozvíjí přitom i schopnost diskutovat, společně řešit problémy a kriticky uvažovat. Pro spuštění hry je nutná registrace učitele, která je ovšem zcela zdarma. Nejmenší počet studentů nutných pro hru je 8. Každý z nich se stane prezidentem jednoho evropského státu, a stará se nejen o svoji vlastní zemi, ale snaží se prosadit svoje názory a zájmy i do zemí svých spoluhráčů. Učitel předem projde školením, aby věděl, jak výuku vést. Hra je navržena tak, aby se dala jednoduše ovládat a díky připojení přes internet odpadnou případné problémy s instalací. Metodické materiály ke hře si můžete stáhnout na stránkách Evropa2045 – ke stažení.

Národní ústav odborného vzdělávání provozuje internetový informační systém ISA, který může pomoci mladým lidem při volbě vzdělávací dráhy a učitelům při poskytování kariérového poradenství. V systému ISA je možné využít 4 různé nabídky: Volba škol a oborů vzdělání - Absolventi škol a trh práce - Průvodce volbou povolání - Problémy při studiu.

Cílem tohoto portálu je poskytovat informace maturantům a dalším uchazečům o vysokoškolské vzdělání. Najdete zde kompletní databázi vysokých škol v ČR i SR, vyšších odborných škol, průvodce výběrem studia. Muzete zde porovnávat vysoké školy podle různých kritérií, vyhledávat podle oboru, typu školy či lokality. Je zde ke stažení přihláška na VŠ a ukázky přijímacích testů fakult.

Na portálu najdete aktuální přehledy českých škol: základní školy, střední školy, vyšší odborné školy, vysoké školy, jazykové školy, informace ke studiu v zahraničí, o možnostech práce, brigád a stáží.

Příručka představuje základního průvodce pro studenty středních škol, kteří uvažují o studiu na vysoké škole. V následujících článcích se uchazeči o vysokoškolské studium mohou dozvědět, jak řešit otázky spojené s přijímacím řízením na vysoké školy. Příručka rovněž umožňuje zájemcům o studium na vysoké škole pokládat dotazy a sdílet své poznatky a zkušenosti. Uživatelům je příručka zpřístupněna zdarma.

Webové stránky byly vytvořeny na podporu nového výukového programu Výživa ve Výchově ke zdraví. Tento výukový program je primárně určený pedagogům a žákům 2. stupně ZŠ a je rozdělen na šest základních témat, k jejich procvičení slouží pracovní sešity, jejichž obsah je rozdělen do dvou kategorií: pro žáky 6. a 7. ročníků a pro žáky 8. a 9. ročníků.

Příručka má dvě části: slovníkovou a výkladovou. Slovníková část obsahuje přes 60 000 slovníkových hesel. Vychází z hesláře školního vydání Pravidel českého pravopisu, Slovníku spisovné češtiny a další vybraná. Do výkladové části byly zařazeny především ty jevy, na které se uživatelé češtiny v jazykové poradně ptají opakovaně.

Projekt umožňuje pomocí tematických kurzů získávat nové dovednosti, zlepšovat se v již nabytých a poznávat lidi ze „stejného těsta“. Chceš se naučit něco zajímavého? Nebo naopak, chceš, aby se i tvůj kurz objevil na Naučmese.cz? Umíš výborně vařit, připravit skvělou kávu, upravit fotky, kreslit, skvěle prezentovat nebo třeba žonglovat? :) Pomůžeme ti s realizací kurzu: stačí nám napsat! Ideální je plánovat první termín kurzu přibližně za 3-4 týdny, abychom jej společně stihli doladit a dostat mezi ty správné lidi.

  1. Velký seznam anglických kurzů zdarma – Lifehacker.com
  2. Open Culture – přes 250 univerzitních kurzů ke stažení
  3. Apple iTunes U – přednášky a kurzy ke stažení do iTunes
  4. Codeacademy – naučte se programovat interaktivně
  5. MIT Open Courseware – univerzitní kurzy nejen z oblasti přírodních věd na internetu zdarma
  6. Základy biochemie – webcasty Univerzity Palackého v Olomouci
  7. CosmoLearning – tisíce přednášek a kurzů (anglicky)

 

Aktuální celostátní informace, týkající se vzdělávání, najdete na internetových stránkách Národního informačního centra pro mládež: