O nás

Aktuální změny otevírací doby najdete vždy na našich stránkách.

Maltézská pomoc

Aktuálně se řada rodin ocitá v problematické situaci například z důvodu proticovidových opatření, čelí hrozící ztrátě zaměstnání či bydlení, nebo řeší problémy s výchovou dětí. Je důležité, aby věděli, že nejsou sami a že je zde organizace, která jim zdarma nabídne pomocnou ruku a bude jim oporou a pomocníkem v překonávání těžkostí, kterým rodiče a děti čelí.

Soutěž pro studenty středních škol o grafický návrh uvítacích tabulí města

Statutární město Prostějov vyhlašuje soutěž pro studenty prostějovských středních škol o grafický návrh uvítacích tabulí města. Soutěž je dvoukolová. Soutěžící na druhém a třetím místě budou každý odměněni částkou 5.000 Kč a autor vítězného návrhu získá odměnu 10.000 Kč.

Chorvatsko

Do portfolia Zcestuj Evropu jsme přidali únorový článek pojednávající o cestě Terezie do Chorvatska. Přestože dnešní doba cestování velice nepřeje, pohodovou atmosféru přímořské destinace si můžete dopřát i přečtením krátkého vyprávění.

Sčítání lidu 2021

V rámci sčítání lidu 2021 jsou poslední volná místa pro brigádníky na pozici sčítací komisař/ka se mzdou 177 - 183 Kč/hod.

Příměstský tábor Veselá věda

I když doba volnočasovým aktivitám pro děti nepřeje, chystá pro ně Veselá věda s nadějí příměstský tábor, který bude určen budoucím prvňáčkům a školákům na prvním stupni ZŠ. Své děti můžete registrovat již nyní.

Bruslení bez nehod

Chystáte se vyrazit na brusle? Přečtěte si několik tipů a rad, jak se bezpečně pohybovat na ledu.

Fakescape

Chtěli byste se naučit, jak odhalit fake news a nepodléhat dezinformacím? Pak se můžete se svojí třídou přihlásit do zábavné únikové hry, kde se dozvíte něco víc o kritickém myšlení a  mediální gramotnosti.

Darujte krev na sv. Valentýna

Přijďte 15. února 2021 na Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Prostějov darovat krev či krevní plazmu. Dárci, kteří přijdou darovat se svými partnery, obdrží navíc od nemocnice dárek.

Skryté příběhy

Město Prostějov se zapojí do hry Skryté příběhy, kterou si budete moci jednoduše spustit na svých mobilních telefonech a během výletu nejen v okolí Prostějova v ní budete pomáhat historickým postavám, které právě potřebují vyřešit nějaký malér. Budete tak moci hravě využít volný čas strávený venku.

Syndikovat obsah