Tanec smyslů

Nechte své tělo spontánně tvořit a vychutnejme si tanec všemi smysly. Užijte si nejen společného tance, ale i bubnování, zpěvu, sdílení, bytí v kráse i síle vědomého ženství a tvoření radostného života. Na program je potřeba se předem přihlásit, počet míst je omezen.

Ekocentrum Iris – Český svaz ochránců přírody

Ekocentrum Iris vás 16. února zve na sobotní vycházku zimní krajinou nejen pro rodiny s dětmi po zelené turistické značce z Pohodlí přes Ptení až na Bělecký mlýn. Čeká nás putování podél potoka Ptenka až po její soutok s Romží. Odjezd autobusu z autobusového nádraží v 7.55 Návrat do Prostějova vlakem dle počasí, nejpozději před 15. hod.

Dobro-druzi

Máte ve svém okolí někoho, komu byste rádi pomohli? Jste třída, oddíl či parta kamarádu, kterým ještě nebylo 26 let a zároveň chodíte minimálně na druhý stupeň ZŠ? Chcete si vyzkoušet uspořádat dobročinnou akci? Hledáte někoho, kdo by vám s tím pomohl? Právě pro vás tu jsou Dobro-druzi! Nadace Via díky programu Dobro-druzi podpoří až 15 týmů dětí a mladých lidí! Uzávěrka přihlášek je 7. března.

Astronomické oddělení Muzea a galerie v Prostějově – Hvězdárna

Gravitační vlny… Fascinující část fyziky, poslední předpověď plynoucí z obecné teorie relativity Alberta Einsteina, která nebyla experimentálně prokázána. Trvalo přibližně 100 let, než se podařilo sestrojit neskutečně přesné a velice důmyslné zařízení, které dokázalo gravitační vlny prakticky zachytit a prokázat tak jejich existenci a pravdivost Einsteinovy teorie. O tom, co vše tomuto báječnému objevu předcházelo a kam nás tato nová cesta může zavést, nám poví ve své populárněvědecké přednášce prof. RNDr. Jan Novotný, CSc. Přednáška se uskuteční na prostějovské hvězdárně ve čtvrtek 14. února.

IX. ročník mezinárodní dětské výtvarné soutěže „KPACAWEEK“

Pořadatelé zvou k účasti IX. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže „KPACAWEEK“. Soutěž je určena pro žáky a studenty uměleckých škol. Soutěžní práce musí být odeslány poštou do Běloruska tak, aby je organizátoři obdrželi v termínu 1. až 23. března 2019.

Městská knihovna Prostějov

 

Norsko - nejsevernější krásy Evropy. Cestovatelské povídání a promítání fotografií Mgr. Dobromily Patákové o její cestě do téměř neobydlených oblastí na severovýchodě Norska, kam se mnoho turistů nedostane.

 

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany

Je vám mezi 16 a 30 lety? Pracujete na projektu s evropským rozměrem? Tak se přihlaste do soutěže o Cenu Karla Velikého. Můžete získat finanční podporu až 7 500 eur a navrch výlet do Cách. Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do 18. února.

Oldřich Skulil – Situace

Statutární město Prostějov vás 7. února v 16.00 zve na vernisáž výstavy fotografií Oldřicha Skulila Situace. Výstavu můžete shlédnout ve výstavním sále zámku v Prostějově do 3. března.

Výstava panenek - Regionální muzeum Dobromilice

Během jarních prázdnin máte možnost zavítat na výstavu uměleckých panenek do Regionálního muzea Dobromilice. Čeká na vás jedinečná sbírka panenek a miminek, které téměř nerozeznáte od živých dětí. Otevřeno je v úterý 5.2. a ve čtvrtek 7.2. od 14 do 16.30. a v sobotu 9.2. od 14 do 16 hodin. Panenky představuje sběratelka Eva Cigánková ze Štěpánova.

Syndikovat obsah