O nás

Pozor: od pátku 16. listopadu do pondělí 19. listopadu bude docházet z technických důvodů k delším výpadkům našeho webu. Děkujeme za pochopení.

Změny v otevírací době ICM: 

Ve čtvrtek 22. listopadu bude mít ICM Prostějov zavřeno. V našich prostorách bude probíhat soutěž Dobrodružství s počítačem.

Aktuální informace vždy najdete na našich stránkách www.icmprostejov.cz. 

Dobrodružství s počítačem 2018

Letošní ročník počítačové soutěže pro čtyřčlenná družstva žáků 4. a 5. tříd základních škol - Dobrodružství s počítačem - se už kvapem blíží. Dnes byl zveřejněn aktualizovaný časový harmonogram pro účastníky soutěže - těšíme se na vás!

Městská knihovna Prostějov

Už jste se zapojili do vědomostní soutěže Osudové osmičky v dějinách republiky? Soutěž pro vás připravila Městská knihovna Prostějov. On-line kvíz je věnovaný významným historickým událostem, které se odehrály v uplynulém století v letech s osmičkou na konci letopočtu. Soutěžit o knižní ceny můžete celý listopad. 

Prostějovská zima 2018

Ochutnejte tu pravou vánoční atmosféru. Už od 9. listopadu bude v provozu kluziště a od pátku 30. listopadu se na náměstí T. G. Masaryka rozsvítí vánoční strom. Po celý advent jsou pro děti i dospělé připraveny hudební, filmové, zábavné i tvořivé akce, které budou doprovázeny vánočními trhy a provozem kluziště. Nový rok pak můžete spolu se zástupci města Prostějov přivítat 31. prosince při silvestrovském ohňostroji.

Dny otevřených dveří prostějovských středních škol

Přemýšlíte, kdy se vydat na prohlídku vyhlídnuté prostějovské střední školy? Podívejte se, kdy se na ní bude konat Den otevřených dveří.
Nebo jste si ještě nevybrali? Tak navštivte Scholaris v Prostějově – přehlídku středních škol především, ale nejen z Prostějova.

Astronomické oddělení Muzea a galerie v Prostějově – Hvězdárna

V rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR připravila prostějovská hvězdárna na příští týden bohatý program: pozorování, pohádku, soutěž i dvě zajímavé přednášky. První přednáška "Olomoucká zrcadla dobývají svět" proběhne v pondělí 5. listopadu, druhá přednáška "Tma jako ohrožený druh (aneb o světelném znečištění)" pak ve středu 7. listopadu.

E-VoiceS

V novém čísle anglických E-VoiceS pro vás naše zahraniční dobrovolnice Maria sepsala, jaké výzvy jí přinesl měsíc září. Přečtěte si, co Maria zorganizovala a do čeho se zapojila Smile

Remix

Další číslo REMIXu je na světě! Přečti si třeba článek: Jsme vetřelci aneb Silverova teorie.
Chceš si vyzkoušet práci redaktora? Potřebuješ novinářskou praxi? Internetový měsíčník Remix se těší na tvůj příspěvek!
Napiš článek o koncertu, výletu, brigádě nebo o čemkoli, co by mohlo zajímat mladé čtenáře – obzvlášť skvělé by bylo představení a zviditelnění úspěšných, šikovných, podnikavých mladých lidí, v oblastech vědy, kultury, studia, podnikání, ale i každodenního života, třeba formou rozhovoru s mladými a úspěšnými lidmi z tvého okolí. Článek nám pak jednoduše pošli do ICM Prostějov.

Evropa opět připomíná, že mladí mají právo na kvalitní informace

Nezávislost, dostupnost, inkluze, respektování potřeb, podpora, participace, etika, proaktivita a profesionalita jsou od poloviny října hvězdami evropské on-line kampaně, kterou za Českou republiku koordinuje Národní informační centrum pro mládež. Každý týden až do poloviny prosince bude na sociálních sítích věnován jednomu z principů Evropské charty informací pro mládež. Sledujte a sdílejte!

Syndikovat obsah