Fotogalerie

Seminář Jsem dobrovolník a umím to prodat (13. 2. 2023)

Co je to dobrovolnictví? Proč se do toho pouštět? Jak se dá dobrovolničit v Prostějově, jeho okolí nebo v zahraničí? A jaké z toho plynou výhody do budoucna? O tom všem jsme si povídali na semináři v Domově mládeže Palečkova.

Tvořivá dílna – Hromničky (1. 2. 2023)

Začátkem února jsme se pustili do vyrábění svíček hromniček, aby nás, podle našich předků, chránily při bouřích, od nemoci a všeho zlého. Tvoření bylo doplněno i povídáním o svátku Hromnic a závěrečným svěcením svíček.

Vánoční dílna (13. 12. 2022)

Na předvánoční tvořivé dílně jsme vyráběli anděly z papíru i korálků, přáníčka, vánoční ozdoby i krabičky na dárečky.

Dobrodružství s počítačem (22. 11. 2022)

Rekordních 152 dětí ze 14 základních škol z prostějovského regionu se letos zúčastnilo

počítačové soutěže Dobrodružství s počítačem, kterou pořádá Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ v Prostějově spolu s Informačním centrem pro mládež. Letošní již 17. ročník soutěže byl realizován za finanční podpory Olomouckého kraje a statutárního města Prostějov.

Cenu pro vítěze vybojovalo družstvo ze RG a ZŠ Otto Wichterleho.

Po celé úterní dopoledne zasedala k počítačům čtyřčlenná družstva žáků čtvrtých a pátých tříd - během šesti 45minutových soutěžních kol jich poměřilo své síly 38. Čtveřice soutěžních úkolů letos dostala nový kabát - k tradičnímu malování přísloví a vyhledávání na internetu letos přibyl počítačový kvíz a úkol ve vizuálním programovacím jazyku. "Scratch je intuitivní programovací jazyk vytvořený na seznámení se s principy a logikou programování, který se začíná na základních školách učit. Je to vlastně takové programování hrou," řekla Mgr. Ivana Matyášková, učitelka počítačů na CMG, která soutěž ve spolupráci s pracovníky Informačního centra pro mládež každoročně připravuje.

Na všechny soutěžící čekala sladká odměna a odznáček. Čas při čekání na soutěžní kolo si mohli zkrátit ve školním klubu hraním deskových her.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen vítězům pak proběhlo ve 14.00 hodin ve školním klubu Oáza za účasti vedoucí soutěže Ivany Matyáškové a Anny Müllerové, vedoucí ICM. Družstva, která se umístila na prvních deseti místech, získala také hodnotné ceny. "Tento ročník opět finančně podpořil magistrát města Prostějova a Olomoucký kraj. Ceny do soutěže pak věnovala firma INFOS Art, Computer Media, HABRO a Evropská informační síť pro mládež EURODESK. Touto cestou bychom jim všem proto chtěli za podporu velmi poděkovat," uvedla závěrem Anna Müllerová.

První místo letos vybojovalo družstvo ze RG a ZŠ Otto Wichterleho. Členové vítězného družstva získali dárkový balíček, jehož součástí byli programovatelní roboti Mio darované firmou INFOS Art a komiksy Koumáci v akci 1, které do soutěže věnovala firma Computer Media. Druhé místo v soutěži vybojovali žáci Základní školy Smržice a na třetím místě se umístili žáci ZŠ Jana Železného Prostějov.

Podzimní origami (15. 11. 2022)

Skládané barevné listy, podzimní přáníčka i ježečky si mohli zájemci vyrobit na naší podzimní listopadové dílničce.

Podzimní SWAP (23. 10. 2022)

Kulturním klub DUHA s naší pomocí nabídl další možnost vyměnit věci, pro které už doma nemáte využití, ale ostatní by naopak mohli. Zájem byl nejen o oblečení, ale také o doplňky, věci do kuchyně nebo knihy.

Sliz a plastelína (14. 10. 2022)

Téměř 40 dětí se v pátek pustilo do vlastoruční výroby slizu – s pěnou nebo bez, třpytivý, voňavý, růžový i s kuličkami. Někomu se zadařilo hned, jiní potřebovali víc pokusů, někdy výrobu převzali rodiče nebo kamarádi, ale všichni si nakonec domů odnášeli natahovací hmotu na hraní nebo třeba vyčištění klávesnice :)
Pro nejmenší bylo připravené také tvoření z platelíny.

Sportovní odpoledne Time to Move (2. 10 .2022)

V neděli 2. října odpoledne se otevřela fara sv. Petra a Pavla v Prostějově a její zahrada sportu a mobilitám mladých lidí. Na české i ukrajinské účastníky, na které byla také akce zaměřena, čekala řada aktivit (např. malování na chodník, střelba z luku, překážková dráha, ...), při jejich plnění postupně vyplňovali křížovku a dozvídali se tak o příležitostech k poznávání zahraničí, cestování, studiu, práci i dobrovolnictví v cizině. Nechyběla ani prezentace možností cestování, práce a studia v zahraničí, řada materiálů, zábava a drobné odměny.
Do akce se zapojilo kolem 20 dobrovolníků a 35 účastníků z řad mladých lidí.

Vyšívání křížkovým stehem (21. 9. 2022)

Zářijová kreativní dílna ve znamení ručních prací. Zájemkyně se přišly seznámit se základy vyšívání, vybraly si motiv, naučily se počítat a vyšívat křížky, navlékat jehlu a rozplétat bavlnky :)

Prostějovský swap 26. 6. 2022

Sportovní odpoledne 19. 6. 2022

Malování na kamínky 15. 6. 2022

Šperkařská kreativní dílna 18. 5. 2022

Sportovní odpoledne 8. 5. 2022

Velikonoční kreativní dílna 13. 4. 2022

Noc s Andersenem 1.-2. dubna 2022

Hromničky - 2. 2. 2022

Dobrodružství s počítačem - 26. 1. a 2. 2. 2022

Raw cukroví - online workshop - prosinec 2021

Nákup ve zdravé výživě...a co s tím? - 8. 11. 2021

Time to move - 25. 10. 2021

Tvořivá dílna Barefoot sandály

Noc s Andersenem 2021