Charitativní zabijačkové hody

31.01.2023

Vydejte se v sobotu do Vřesovic na zabijačkové dobroty a zajímavý kulturní program. Součástí bude i sběr oblečení pro děti a vojáky na Ukrajině, do kterého můžete přispět.

Obec Vřesovice ve spolupráci s farností Vřesovice a Základní a mateřskou školou ve Vřesovicích srdečně zvou na

CHARITATIVNÍ ZABIJAČKOVÉ HODY

Přijďte na oběd, svačinu nebo večeři a vezměte s sebou i Vaše přátele. Teplé a studené zabijačkové speciality se budou prodávat v jídelně místní školy, Vřesovice 107 (mapa).

Kdy? v sobotu 4. února 2023 od 11.00

K jídlu bude připraveno vepřo-knedlo-zelo, prejty s bramborem, řízek XXL nebo tlačenka s cibulí. Na doma si pak můžete zakoupit jitrnice, jelítka, tlačenku, zapečenou jitrnici, škvarky nebo vyškvařené sádlo.

Od 13.00 zahraje hudební kapela Pozdní sběr a od 15.00 bude v orlovně připraven bohatý kulturní program. Můžete se těšit na vystoupení dětí ze školy, poslechnout mladé hudebníky ze ZUŠ Němčice nebo chrámový sbor.

V průběhu celé akce je možné darovat nové nebo použité oblečení pro děti a vojáky na Ukrajině – noste pouze to, co byste oblékli svým dětem a blízkým.
pro děti:
bundy, kabáty, svetry, kalhoty, palčáky, čepice, trička, ponožky, šaty, hračky, trvanlivé sladkosti, pastelky, omalovánky
pro zraněné vojáky: trička, kalhoty, pantofle, ponožky, spodky, kabáty, deky (zraněným v nemocnici rozstřihnou šaty a není je do čeho převlékat)
Bude zřízen dětský koutek a také místnost, kde se budou přebírat věcné dary. Vše bude zřetelně vyznačeno navigačním systémem. Oblečení prosím noste pouze nepoškozené, čisté, funkční. Výběr šactva, hraček, sladkostí a provoz dětského koutku budou ukončeny v 17.00 hod.

Darované oblečení můžete nosit ještě v průběhu následujících týdnů, je zajištěn průběžný odvoz do Poltavy, kde budou potřebné věci rozděleny a převezeny do oblastí Chersono, Charkova, Izyumu, Bakhmutu.

Veškerý výtěžek z prodeje zabijačkových specialit a případné finanční dary budou věnovány na pomoc Ukrajině.
Všem dárcům předem děkujeme.