DiscoverEU – vyhraj jízdenku po Evropě

15.03.2023

Je ti 18 let a jsi občanem Evropské unie? Tak pojeď objevovat krásy Evropy! DiscoverEU je projekt v rámci programu Erasmus+, díky kterému můžeš cestovat po Evropě a poznávat její obyvatele, historii a kulturu.

Přihlas se do jarního kola soutěže – možnost přihlášení skončí ve středu 29. března 2023.

Podmínky účasti v soutěži:

  • datum narození spadající do období od 1. července 2004 (včetně) do 30. června 2005 (včetně)
  • do elektronické přihlášky musíš zadat platné číslo svého občanského průkazu, cestovního pasu nebo pobytové karty
  • být občanem jedné z těchto zemí (nebo v mít v jedné z těchto zemí dlouhodobý oprávněný pobyt): – jeden z členských států Evropské unie, včetně zámořských zemí a území (ZZÚ), nebo jedna ze třetích zemí přidružených k programu Erasmus (Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Severní Makedonie, Srbsko a Turecko)

Poté musíš správně odpovědět na kvízové otázky. Pokud budeš vybrán, získáš možnost cestovat po dobu 1 až 30 dnů v období od 15. června 2023 do 30. září 2024.

Můžeš cestovat samostatně nebo až se čtyřmi přáteli ve skupině, a to za předpokladu, že všichni splňují výše uvedené podmínky účasti v soutěži. Členové tvé skupiny musí použít při podání své přihlášky kód té tvé a nemusí odpovídat na kvízové otázky.

Tipy na cestu
Potřebuješ inspiraci při plánování trasy DiscoverEU? Zajímá tě, co nabízejí nejudržitelnější města v Evropě? Podívej se na mapu DiscoverEU Green Route!
Hledáš inspiraci, kam se podívat? Přečti si článek Báječná železniční dobrodružství – kam vyrazit s evropskou časovou jízdenkou.
Přečtěte si také nejčastější dotazy ohledně DiscoverEU, kde najdete spoustu praktických informací.

Podrobné informace najdeš a přihlášku můžeš podat youth.europa.eu/discovereu_cs

Ještě ti není osmnáct? Nevadí, další kolo soutěže proběhne opět na jaře. A na podzim. A zase na jaře ;)