EKO PLANETA

15.05.2023

Víkend plný biopotravin, přednášek, ekologické výchovy i péče o životní prostředí – takový bude první ročník ekologického festivalu na Výstavišti Kroměříž.

Hlavním cílem akce je ekologická výchova nové generace, a to díky intaraktivní zábavě pro celou rodinu, ukázkám moderních technologií a služeb, které přispívají k ochraně a obnově čistého životního prostředí i jednoduchým tipů, jak můžete každý den pomoci k čistší a zdravější planetě.

Děti a dospělí návštěvníci se mohou těšit na mobilní planetárium. Pobyt v projekční kopuli je v rámci akce ZDARMA. Moderní fulldome projekce slibuje mimořádné zážitky. Provedeme vás úchvatným podmořským světem, budete svědky života tropických stromů a nahlédnete až do nejvzdálenějších hlubin vesmíru.

Po celou dobu akce bude provázet hudbou a slovem Milan Polášek, uvidíte také netradiční vystoupení tanečních orientálních skupin Shirine a Kharida a vyslechnout můžete i řadu zajímavých přednášek:

  • Radim Ondříšek – o ochraně pralesů
  • Elisabeth Kapitánová – tropickém zemědělství
  • Mgr. Dana Klímová Hřívová – Ekologický přístup a udržitelný životní styl v 21. století
  • Tomáš Ryšavý – Princípy harmonického bydleni dle indického feng šuej
  • Ing. Milan Drgáč – Ekologické zemědělství a naše krajina
  • Ing. Zdenka Cachová – Jak si vytvořit lázně doma pro celou rodinu?
Na akci proběhne také SWAP – výměna oblečení

Jak to funguje? Přineste alespoň pět kusů oblečení, které už neunosíte a odneste si cokoliv z toho, co přinesli ostatní, v jakémkoliv množství.
Do této výměny se zařazují jen nezničené, pěkné kousky, které už Vám třeba nejsou, ale dokázaly by udělat parádu a radost někomu jinému. Máte šanci dát oblečení druhou šanci.
Zbylé oblečení se dostane opět do potřebných rukou. Pomoc dalším, přednostně sociálně slabším, finančně méně zabezpečeným lidem a také seniorům, Ti všichni vybrané oblečení a další materiální věci upotřebí. Touto formou se snažíme snížit spotřebu vstupních surovin na výrobu a držet se dnes tak aktuálního trendu udržitelnosti.

Otevírací doba

Sobota 27. května 2023 – 9.00 – 18.00
Neděle 28. května 2023 – 9.00 – 17.00

Kde

Výstaviště Kroměříž (mapa)

Vstupné

Dospělí 100,- Kč
Důchodci nad 65 let, ZTP 50,- Kč
Děti do 150 cm, ZTP/P + doprovod ZDARMA

Při opuštění areálu si u brány vyžádejte vrácenku pro opětovný návrat do areálu. Pokud tak neučiníte, bude Vám umožněn vstup po opětovném zaplacení vstupného.

Bližší informace najdete na stránkách https://www.hobbyvystaviste.cz/inpage/27-05-2023-eko-planeta-ekologicky-veletrh/

Kontakt na organizátora akce:

Ing. Dan Čagánek
nám. 3. května 1571
Otrokovice, 765 02
telefon: 604 670 861
e-mail:
dan.caganek zavináč tiscali.cz