Fotosoutěž Mladí fotografují památky

18.01.2023

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje mezinárodní soutěž pro žáky a studenty základních a středních škol, jejímž cílem je podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.

Zaslané fotografie by měly vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví, tj. posilovat historické povědomí se zvláštním důrazem na vnímání mezinárodního kontextu národního kulturního dědictví. Soutěž není pouhou "fotografickou" akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost, neodpovídají takovému záměru.

Technické specifikace soutěže pro rok 2023

Téma: Architektonické dědictví
Účastníci: Mládež navštěvující školní zařízení
Věkový limit: 21 let
Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií v České republice je 10. 3. 2023.

Účastníci se zaregistrují a vloží fotografie přes internet na webové stránky Sdružení www.historickasidla.cz nebo přes mobilní aplikaci dostupnou v Apple store a Google Play.
Po přihlášení může účastník vkládat nebo mazat již vložené fotografie až do uzávěrky – jak v aplikaci, tak na webových stránkách.
Každý účastník může vložit maximálně 3 fotografie.

Vítězové Národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel v dubnu 2023 v Praze.


Veškeré informace či dotazy Vám zodpoví sekretariát SHS ČMS na tel: 224 213 166 nebo na internetové adrese info@shscms.cz.


V roce 2023 budou Dny evropské dědictví probíhat od soboty 9. do následující neděle 17. září. Téma: Život v památkách.