ProFest 2022 - Country festival

18.07.2022

Ve dnech 5. - 6. 8. 2022 ožije nejen nádvoří prostějovského zámku druhým ročníkem country festivalu ProFest. 

Pořadatelem je Statutární město Prostějov, kulturní klub Duha u hradeb, Martin Soldán (Tres Soldanos) a kino Metro 70. Oproti loňsku je tentokrát festival dvoudenní a nabitější.

"Myslím, že návštěvníci se mají opravdu na co těšit a já osobně jsem nesmírně ráda, že nádvoří zámku skutečně ožívá. Páteční program se bude odehrávat jak na nádvoří zámku, tak před kinem Metro 70. Celkem vystoupí 9 hudebních skupin nejen z Prostějova, ale i z celé republiky, připraveno je vystoupení country tanečníků," říká náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Chybět nebude ani doprovodná akce v "americkém motorkářském stylu" - před zámkem budou vystavena americká auta a motocykly.

"Návštěvníkům nabídneme i mobilní studio rádia Beat a promítání filmu o Route 66. Zdeněk Jurásek, šéf České asociace Route 66 a Rádia 66, ale především chlapík, který splnil sen stovkám českých motorkářů, sám projel slavnou Mother Road dvakrát na kole a zorganizoval desítky výprav na tuto ikonickou silnici v sedle legendárních strojů HARLEY-DAVIDSON. Se svými zážitky a zkušenostmi z početných cest (nejen po USA) se s diváky přijede podělit v pátek 5. 8. 2022 na promítání svého filmu ROUTE 66, jedna jízda nestačí. Pokud přesto nestihnete páteční film, budete mít ještě jednu možnost se s tímto výjimečným mužem seznámit. V sobotu 6. 8. 2022 bude vysílat ze svého mobilního studia Rádia66 přímo z nádvoří prostějovského zámku," doplňuje vedoucí oddělení DUHA Pavla Vašková.

Vstup na festival je zdarma.

Zdroj: https://www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/profest-2022-country-festival-se-blizi.html