Naše akce

Time to Move

03.10.2023

Jako každý říjen se i letos můžete zapojit do kampaně Time to Move evropské informační sítě Eurodesk, jejíž hlavním cílem je šířit mezi mladými lidmi povědomí o možnostech evropských programů.

Říká se, že cesta do Santiaga vám změní život. Přijďte si poslechnout, jak ho změnila nám :-) Povídání o tom, že člověk míní a cesta mění. Cesta nebyla jen o našlapaných kilometrech, krajině a historických místech, kterými jsme procházeli, ale hlavně o lidech, které jsme na ní potkali.

V září mimo jiné slavíme Den bez aut, začíná podzim a na svátek sv. Václava oslavujeme také Den české svátosti. Přijďte si na naši podzimní dílnu vyrobit vrstvený obraz a zapojte se tak podzimních svátků. Tvořivá dílna je vhodná pro malé i velké, vše záleží na vaší kreativitě (ale ani bez ní neodejdete s prázdnou) :)

Pohyb, zdravá svačinka, odpočinek u tvoření a deskovek, aktivity s tématikou zdravého životního stylu – to všechno nás čeká na v létě v ICM!

Pohyb a zdravá svačinka – to všechno nás čeká na předprázdninovém odpoledni pro všechny!

Poslední tvořivá dílna před prázdninami bude malovací – na Den dětí budeme vyrábět cestovní hry, putovní kamínky i placky.

Již tradiční květnová soutěž „Evropská unie v otázkách“ přináší novou várku otázek, které prověří nejen znalost EU, ale také se dotkne programů Erasmus+ a Evropský sbor solidarity.
Výhercem 3. kola se stal Marcel Čeloud z Chebu.
Hlavní cenu, externí disk, vyhrál Tadeáš Minář z Bílovic.
Gratulujeme!

Na naší další dílně si můžete vyzkoušet práci s filcem – ozdoby, dárečky, jídlo do dětské kuchyňky a další. Pohodové odpolední vyrábění pro maminky, ale hlavně s maminkami, doplní káva a něco dobrého, vyrábění pro děti i dětský koutek.

Přednáška o tříměsíční cestě po Nepálu a Kyrgyzstánu – hlavního města Káthmandu na méně známý trek kolem hory Manaslu, za nosorožci v NP Chitwan a poté za kvetoucími rododendrony do lesů u Mardi Himal. Na závěr nebude chybět putování k nejvyšší hoře světa Mt. Everest.