Všechny články

 

V jedné rodině zabírá místo ve skříni, ve druhé může být vytouženým kouskem v domácnosti. Díky výměně neboli tak zvanému SWAPu, získáte věci s příběhem, ušetříte svoji peněženku, planetu, i nervy.

Oblíbená tvořivá aktivita všech věkových kategorií? Opravdu! Malování na kamínky se v ČR stalo novým hobby. Tato zábava souvisí s relaxací, rozvíjením kreativních schopností a fantazie a v neposlední řadě také se sportem a pobytem v přírodě. Namalujte kamínek speciálními akrylovými fixami a cestou z naší tvořivé dílny jej můžete ozdobený do přírody...

Letní kino

01.06.2022

Program, který je součástí Prostějovského léta 2022 zahajuje 3. 6. 2022. Promítání bude probíhat na nádvoří zámku Prostějov nebo u hvězdárny v Kolářových sadech.

Květnové česko-ukrajinské odpoledne proběhlo ve znamení sluníčka, sportovního ducha a dobré nálady. Proto si v červnu opět zasportujeme a to v neděli 19. června od 14.00 do 17.00 hodin. Opět na hřišti u Reálného gymnázia a ZŠ Otto Wichterleho. Vstup je zdarma těšit se můžete na různá stanoviště plus skákací hrad, gladiátora a vodní překvapení.

Máte vizi pro Evropu? Zapojte se do soutěže u příležitosti Evropského roku mládeže. Je vám 18 až 30 let a víte, kam by se měla Evropa ubírat? Zpracujte svoji vizi v eseji nebo videu a vyhrajte cestu do Bruselu.

Jednoduché šperkařské komponenty, ze kterých každý dokáže vykouzlit třeba náramek, náušnice, čelenku, brož nebo přívěšek na krk? To je možné v naší kreativní dílně, která proběhne ve středu 18. května od 13.30 do 15.30 v budově CMG Prostějov. Vítaní jsou i kamarádi a rodiny s dětmi z Ukrajiny, pro které bude k dispozici naše šikovná tlumočnice.

Již tradiční květnová soutěž "Evropská unie v otázkách" přináší novou várku otázek, které prověří nejen znalost EU, ale také se dotkne programu Erasmus+ a Evropský sbor solidarity.

Pohyb, přátelé, zábava, soutěže, fotbal - to čeká všechny, kteří přijdou na sportovní odpoledne v neděli 8. května od 14.00 hodin. A kam? Tentokrát je to venkovní sportovní areál Reálného gymnázia a ZŠ Otto Wichterleho. Vstup je zdarma těšit se můžete na různá stanoviště.

Ve středu 13. dubna proběhne další tvořivá dílna, tentokrát s tradičním velikonočního tvoření. Dílna bude opět v přízemí budovy Cyrilometodějského gymnázia v čase od 13.30 do 16.00 hodin. Budeme plést pomlázky, zdobit vajíčka rozpuštěným voskem a vytvářet různé další jarní dekorace. Materiál bude k dispozici, ale pokud si budete chtít nazdobit více...