Všechny články

 

Je ti 18 let a jsi občanem Evropské unie? Tak pojeď objevovat krásy Evropy! DiscoverEU je projekt v rámci programu Erasmus+, díky kterému můžeš cestovat po Evropě a poznávat její obyvatele, historii a kulturu.

Soutěž pro předškoláky, žáky a studenty všech typů škol, dospělé amatéry i seniory – inspirujte se kterýmkoli dílem či zajímavým osudem Emanuela Frynty. Pište, malujte, sochejte, foťte, natočte video a vyhrajte finanční odměnu.

Nezisková organizace Veselá věda pořádá příměstský tábor pro budoucí prvňáčky a školáky na 1. stupni ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky.

V rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou je vyhlášena soutěž pro děti základních a středních škol – napište námět na knihu.

IM-PROVE

01.02.2023

IM-PROVE je webová a mobilní aplikace od neziskovky INEX, která dobrovolníkům pomáhá zaznamenávat zkušenosti z workcampů a dalších dobrovolných aktivit, uvědomit si nabyté kompetence i naplánovat svůj další posun. Využít se tak dá v osobním i profesním životě.

Vydejte se v sobotu do Vřesovic na zabijačkové dobroty a zajímavý kulturní program. Součástí bude i sběr oblečení pro děti a vojáky na Ukrajině, do kterého můžete přispět.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje mezinárodní soutěž pro žáky a studenty základních a středních škol, jejímž cílem je podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.

AKTUÁLNĚ: Přednáška se v pátek 13. ledna nekoná, bude přesunuta na pozdější termín, který bude upřesněn.

Koncem ledna zveme opět všechny na čím dál populárnější SWAP neboli výměnu již nepotřebných věcí, oblečení, knih atd. Co v jedné rodině zabírá místo ve skříni, ve druhé může být vytouženým kouskem v domácnosti, a tak provětrejte své skříně a police a nabídněte nepotřebné věci jiným, případně si přijďte sami vybrat.