Všechny články

 

Jednoduché šperkařské komponenty, ze kterých každý dokáže vykouzlit třeba náramek, náušnice, čelenku, brož nebo přívěšek na krk? To je možné v naší kreativní dílně, která proběhne ve středu 18. května od 13.30 do 15.30 v budově CMG Prostějov. Vítaní jsou i kamarádi a rodiny s dětmi z Ukrajiny, pro které bude k dispozici naše šikovná tlumočnice.

Již tradiční květnová soutěž "Evropská unie v otázkách" přináší novou várku otázek, které prověří nejen znalost EU, ale také se dotkne programu Erasmus+ a Evropský sbor solidarity.

Pohyb, přátelé, zábava, soutěže, fotbal - to čeká všechny, kteří přijdou na sportovní odpoledne v neděli 8. května od 14.00 hodin. A kam? Tentokrát je to venkovní sportovní areál Reálného gymnázia a ZŠ Otto Wichterleho. Vstup je zdarma těšit se můžete na různá stanoviště.

Ve středu 13. dubna proběhne další tvořivá dílna, tentokrát s tradičním velikonočního tvoření. Dílna bude opět v přízemí budovy Cyrilometodějského gymnázia v čase od 13.30 do 16.00 hodin. Budeme plést pomlázky, zdobit vajíčka rozpuštěným voskem a vytvářet různé další jarní dekorace. Materiál bude k dispozici, ale pokud si budete chtít nazdobit více...

Město Prostějov obnoví lidovou tradici vynášení Smrtky. Program měl proběhnout již v roce 2020, ale z důvodu pandemie COVID-19 musela být o dva roky odložena.

Fotosoutěž

07.03.2022

V březnu se můžete zapojit do fotografické soutěže. Evropská unie se v letošním roce rozhodla zaměřit na mládež a rok 2022 byl tedy vyhlášen Evropským rokem mládeže. Jedním z témat, na které se zaměřuje, je boj s klimatickými změnami. S tím se pojí také téma naší soutěže. Jsme zvědaví na pojetí přírody, klimatu či architektury očima mládeže...

Na Tři krále startuje nová soutěž, která potrvá až do Hromnic (2.2.). Soutěžit se bude o krásné knihy Zuzany Švédové - nutriční terapeutky a spisovatelky. Zuzana se věnuje zdraví, jídlu i bylinkám a vše propojuje ve svých receptech a radách. Pokud si chcete být jistí, že na soutěžní otázky odpovíte správně, tak se podívejte na video, které jsme s...

Co byste řekli zdravému mlsání po celý rok? Nejen na Vánoce můžete využít originální recepty na "cukroví", které je vyrobené z ořechů a sušeného ovoce. Překvapí svou chutí, rozmanitostí a rychlou přípravou. Toto cukroví ocení nejen osoby, které nemohou nebo nechtějí přijímat lepek, cukr či laktózu.