Všechny články

 

IM-PROVE

01.02.2023

IM-PROVE je webová a mobilní aplikace od neziskovky INEX, která dobrovolníkům pomáhá zaznamenávat zkušenosti z workcampů a dalších dobrovolných aktivit, uvědomit si nabyté kompetence i naplánovat svůj další posun. Využít se tak dá v osobním i profesním životě.

Vydejte se v sobotu do Vřesovic na zabijačkové dobroty a zajímavý kulturní program. Součástí bude i sběr oblečení pro děti a vojáky na Ukrajině, do kterého můžete přispět.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje mezinárodní soutěž pro žáky a studenty základních a středních škol, jejímž cílem je podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.

AKTUÁLNĚ: Přednáška se v pátek 13. ledna nekoná, bude přesunuta na pozdější termín, který bude upřesněn.

Koncem ledna zveme opět všechny na čím dál populárnější SWAP neboli výměnu již nepotřebných věcí, oblečení, knih atd. Co v jedné rodině zabírá místo ve skříni, ve druhé může být vytouženým kouskem v domácnosti, a tak provětrejte své skříně a police a nabídněte nepotřebné věci jiným, případně si přijďte sami vybrat.

Opět je tu kampaň Time to Move! Během září a října běží dvě online výzvy – fotografická a ilustrační soutěž! Zúčastněte se kteréhokoli z nich a vyhrajte fantastické ceny, nebo jen mrkněte na příspěvky ostatních a hlasováním jim dopomozte k výhře.

Letní kino

01.06.2022

Program, který je součástí Prostějovského léta 2022 zahajuje 3. 6. 2022. Promítání bude probíhat na nádvoří zámku Prostějov nebo u hvězdárny v Kolářových sadech.