Dny dobrovolnictví

16.04.2024

Duben je měsíc plný dobrovolnických příležitostí – s námi můžete třeba ozvláštnit den dětem z Dětského domova v Prostějově. Zapojte se také do celorepublikové akce Dny dobrovolnictví.

Sportovně zábavné odpoledne pro Dětský domov

Na čtvrtek 25. dubna od 15.00 do 17.00 plánujeme uspořádat pro klienty Dětského domova odpoledne plné sportovních a zábavných aktivit – fotbal, překážková dráha, tvoření a různé další, a to zahradě Dětského doma na Lidické ulici v Prostějově (mapa).

Hledáme proto dobrovolníky, kteří chtějí strávit příjemné odpoledne s námi a s dětmi. Pokud máte nápad na aktivitu, hru či tvoření nebo chuť se jakkoli zapojit, neváhejte a kontaktujte nás!

Informační centrum pro mládež Prostějov
Anna Müllerová, vedoucí ICM
telefon, WhatsApp: 731 604 073
mail: info@icmprostejov.cz

Česko-ukrajinská sportovní odpoledne 2022


Tisková zpráva Maltézské pomoci o chystaných Dnech dobrovolnictví

Zažijte ten úžasný pocit, když pomůžete druhému. Vyzkoušejte si na konci dubna dobrovolnictví v Olomouckém kraji

Česká republika se chystá na událost, která propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Ve dnech 25.–28. dubna 2024 proběhnou Dny dobrovolnictví. Akce, do které se zapojí více než 180 organizací v různých krajích České republiky nabídne lidem na 320 dobrovolnických akcí.

Dny dobrovolnictví jsou příležitostí, jak mohou lidé nahlédnout do různých oblastí dobrovolnictví, pochopit jeho hodnotu a případně si jej sami vyzkoušet. Akce je příležitostí setkat se s lidmi, kteří nezištně věnují svůj čas a energii pro dobro ostatních. Je to inspirativní zážitek, který může měnit nejen životy těm, kterým je pomáháno, ale i samotným dobrovolníkům.

Olomoucký kraj se letos poprvé zapojil do celostátní akce. Realizuje ji Maltézská pomoc ve všech svých centrech: Olomouci, Jeseníku, Šumperku, Prostějově a Přerově. Přizvala k sobě dalších 40 organizací, které otevřely své dveře zájemcům o pomoc druhým lidem.

"Dny dobrovolnictví jsou pestrou nabídkou barvité společenské angažovanosti. Kolem sebe máme spoustu lidí, kteří chtějí pomáhat druhým. Proto vznikají organizace a spolky zaměřující se na pomoc konkrétním lidem a zájmovým skupinám. Během čtyř dnů Vás čekají různorodé aktivity zaměřené na péči o seniory či děti, můžete se též seznámit se životem uprchlíků z Ukrajiny. K dispozici jsou i fyzicky náročné aktivity, jako je úklid lesního klubu či vyklizení černí skládky. K dispozici jsou i tvořivé aktivity, hudební a sportovní akce nebo pálení čarodějnic ve spolku vozíčkářů." zmiňuje ke Dnům dobrovolnictví vedoucí olomouckým a zlínských center Maltézské pomoci Michal Umlauf. "Aktivitám dominují události spojené se seniory, sociální skupinou, která trpí vyloučením a osamoceností. Třeba právě jim můžete zlepšit den tím, že je navštívíte," dodává.

Přes 80 různorodých aktivit v Olomouckém kraji

V Olomouckém kraji se do dobrovolnických aktivit zapojí necelých 40 organizací a dohromady poskytnou přes 80 aktivit během čtyř dnů. Zapojit se je možné ve městech Jeseník, Šumperk, Přerov, Prostějov a Olomouc. Aktivity jsou však dostupné i na dalších místech, jako je Červenka, Plumlov, Libina, Hrubá Voda, Rokytnice či Dřevohostice.

Realizovat nezištnou pomoc mohou zájemci prostřednictvím manuální práce, vařením obědů či díky organizování různých aktivit pro seniory. Kromě fyzické činnosti jsou k dispozici i pohodové aktivity, koncert, společenské kluby, hudební vystoupení či tvořivé dílny. Díky dobrovolníkům si budou moci klienti pobytových zařízení užít třeba den venku či se účastnit zábavné akce. Ve výběru jsou i přednášky o dobrovolnictví a praktické ukázky práce s klienty s různým znevýhodněním. Nejvíce aktivit je dostupných ve čtvrtek a v pátek, pro víkendové nadšence se jich také pár najde.

Veškeré informace o Dnech dobrovolnictví mohou zájemci najít na webových stránkách dnydobrovolnictvi.cz, kde je uveden přehled všech akcí v jednotlivých krajích České republiky. Pokud přemýšlíte o dobrovolnictví, je ten správný čas to zkusit. Kdy jindy než teď!

Kontakt na koordinátora v Olomouckém kraji: 

Karel Čapka, Maltézská pomoc
telefon: 605 228 161
e-mail: karel.capka zavináč maltezskapomoc.cz