Naše akce

ICM Prostějov se tradičně stane jedním z mnoha "spacích" míst v Evropě. Program je určen pro děti od 1. do 5. třídy ZŠ – bude na ně čekat večer plný her, soutěží a zábavy s Ferdou Mravencem.

Tvořivé dílny v roce 2023 budou zaměřeny především na české svátky a tradice – v pátek 24. března si můžete přijít ušít jarní tulipán nebo slepičku.

Co podniknout o jarních prázdninách? V úterý 7. března můžete strávit příjemný den s námi – přijít si zahrát deskovky, vyrobit si placku nebo 3D obrázek, zaskákat si na tanečních podložkách DDR. Nebo se k nám přijďte jen tak mrknout, posedět a popovídat si, třeba si odnesete nějaké zajímavé informace :)

Máš rád počítačové hry? A co spojit hru s tancem nebo učením se? Vezmi kamaráda nebo doraž sám a přijď si zasoutěžit na tanečních podložkách DDR, připomenout si matematickou hru 2048, prostřílet se angličtinou psaním všemi deseti a zkusit další hry.

Tvořivé dílny v roce 2023 budou zaměřeny především na české svátky a tradice – ve středu 1. února si můžete přijít vyrobit svíčku hromničku, která má odvracet veškeré zlo. Naši předkové je zapalovali za bouří, aby stavení ochránily před bleskem a ohněm.

Tvořivé dílny v roce 2023 budou zaměřeny především na české svátky a tradice – hned v úterý 3. ledna si můžete přijít vyrobit mudrce z Východu, kteří navštívili Ježíška v Betlémě, a to z ruliček od toaletního papíru.

Poslední vyrábění v letošním roce věnujeme vánočním přípravám – přijďte si vyrobit přáníčka, ozdoby i malé dárečky.

Zpestřete si konec podzimu skládanými nevadnoucími listy – přijďte si složit jednoduché origami a prodloužit krásně barevný podzim.

I letos proběhne soutěž pro čtyřčlenná družstva žáků 4. a 5. tříd základních škol z Prostějovska. V tomto ročníku budou soutěžící nejen malovat nebo vyhledávat, ale vyzkouší si také projít bludištěm a správně zodpovědět počítačový kvíz.

V jedné rodině zabírá místo ve skříni, ve druhé může být vytouženým kouskem v domácnosti. Díky výměně neboli tak zvanému SWAPu získáte věci s příběhem, ušetříte svoji peněženku, planetu, i nervy.
Swap це обмінний базар. Принесіть хоча б одну річ і обміняйте її на щось, що принесе Вам та іншим радість