Co se děje v okolí

 

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje mezinárodní soutěž pro žáky a studenty základních a středních škol, jejímž cílem je podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.

AKTUÁLNĚ: Přednáška se v pátek 13. ledna nekoná, bude přesunuta na pozdější termín, který bude upřesněn.

Koncem ledna zveme opět všechny na čím dál populárnější SWAP neboli výměnu již nepotřebných věcí, oblečení, knih atd. Co v jedné rodině zabírá místo ve skříni, ve druhé může být vytouženým kouskem v domácnosti, a tak provětrejte své skříně a police a nabídněte nepotřebné věci jiným, případně si přijďte sami vybrat.

Opět je tu kampaň Time to Move! Během září a října běží dvě online výzvy – fotografická a ilustrační soutěž! Zúčastněte se kteréhokoli z nich a vyhrajte fantastické ceny, nebo jen mrkněte na příspěvky ostatních a hlasováním jim dopomozte k výhře.

Letní kino

01.06.2022

Program, který je součástí Prostějovského léta 2022 zahajuje 3. 6. 2022. Promítání bude probíhat na nádvoří zámku Prostějov nebo u hvězdárny v Kolářových sadech.

Květnové česko-ukrajinské odpoledne proběhlo ve znamení sluníčka, sportovního ducha a dobré nálady. Proto si v červnu opět zasportujeme a to v neděli 19. června od 14.00 do 17.00 hodin. Opět na hřišti u Reálného gymnázia a ZŠ Otto Wichterleho. Vstup je zdarma těšit se můžete na různá stanoviště plus skákací hrad, gladiátora a vodní překvapení.

Máte vizi pro Evropu? Zapojte se do soutěže u příležitosti Evropského roku mládeže. Je vám 18 až 30 let a víte, kam by se měla Evropa ubírat? Zpracujte svoji vizi v eseji nebo videu a vyhrajte cestu do Bruselu.